Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 12 Października 2022

Co jeść przy nietolerancji laktozy? Zobacz specjalne diety Mniam Fit Catering Pudełkowy

Nietolerancja pokarmowa laktozy to poważny problem dla wielu osób, ponieważ właśnie laktozę znajdziemy w wielu produktach spożywczych. Efekt? Wzdęcia, bóle brzucha, nadmierne wytwarzanie gazów, uczucie przelewania w brzuchu, napięcia i pełności w żołądku. To typowe objawy nietolerancji laktozy. Jak temu przeciwdziałać?

Warto wiedzieć, że wytwarzanie enzymu trawiącego cukier mleczny (laktazy) zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego nieprzyjemne objawy nietolerancji mleka i jego przetworów często pojawiają się u seniorów.

Według ostrożnych szacunków już co trzeci Polak zmaga się z problemem nietolerancji laktozy. W tej grupie znajduje się wiele osób, a jak wspomnieliśmy – seniorzy są tu również najbardziej narażoną grupą wiekową.

Skąd bierze się nietolerancja laktozy w naszych organizmach?

Enzym odpowiedzialny w naszych organizmach za trawienie laktozy to laktaza. Nietolerancja laktozy może być spowodowana albo upośledzonym wydzielaniem tego enzymu, albo jego całkowitym zanikiem, spowodowanym np. chorobą. Również z wiekiem nietolerancja laktozy może się pogłębiać.

Wrodzony niedobór laktozy – w tym przypadku mamy do czynienia z alaktazją uwarunkowaną genetycznie – jej objawy pojawiają się już w okresie noworodkowym, a jedyną metodą leczenia jest eliminacja laktozy z diety do końca życia;

Hipolaktazję pierwotną typu dorosłych – niedobór laktazy wynika w tym przypadku z sukcesywnego fizjologicznego spadku jej aktywności;

Wtórny niedobór laktazy – powstaje w wyniku uszkodzenia kosmków jelitowych i może prowadzić do ograniczenia lub całkowitej utraty czynności tego enzymu.

W jakich produktach spożywczych znajdziemy laktozę?

Odpowiedź można nad zdumieć, ponieważ laktozę znajdziemy w bardzo dużej grupie produktów spożywczych.

Generalnie trzeba wiedzieć, że laktoza to dwucukier, który znajduje się w mleku. Laktozę więc spotkamy nie tylko w samym mleku (krowim, kozim, owczym), ale również we wszystkich jego przetworach.

Co ważne, producenci żywności rozsiewają laktozę poprzez dodawanie mleka do wielu produktów spożywczych. Mówimy tu nie tylko o samym mleku, ale również o mleku w proszku, serwatce z mleka, białku mleka z laktozą. Znajdziemy ją więc prawie wszędzie: w pieczywie (zwłaszcza pszennym), w wędlinach, płatkach śniadaniowych, ciastkach, cukierkach, gotowych dań takich jak np. krokiety, pierogi, pulpety, sosy, pasztety a nawet w chrzanie czy lodach sorbetowych, nie wspominając już nawet już o zwykłych lodach i np. czekoladzie.

Oznacza to, że jeżeli cierpimy na nietolerancję laktozy w pokarmach, musimy bardzo uważać na rzeczy, które kupujemy i dokładnie czytać każdy skład interesujących nas produktów.

Objawy nietolerancji laktozy

Wśród najczęstszych objawów zjedzenia pokarmów zawierających laktozę przez osoby nie tolerujących tego dwucukru są dość przykre dla każdego objawy: wzdęcia, bóle brzucha, nadmierne wytwarzanie gazów spowodowane pracą bakterii w jelicie grubym, słyszalne ruchy perystaltyczne jelit, przelewanie w brzuchu, uczucie napięcia i pełności, biegunki.

Z reguły dolegliwości pojawiają się w okresie od pół do dwóch godzin od spożycia pokarmu z laktozą i nie u wszystkich osób występują tak samo intensywnie. Niektórzy mają lekkie objawy, inni jednak mogą bardzo cierpieć.

To wszystko powoduje, że osoby z nietolerancją pokarmową laktozy mają spory problem przy wyborze odpowiednich produktów spożywczych i codziennego przygotowywania z nich smacznych i zdrowych posiłków – nie ryzykując przy tym zjedzenia czegoś, co jednak laktozę zawiera i narazić się na cierpienia z tego powodu.

Nie chcesz mieć problemów z nietolerancją laktozy? Zamów specjalną dietę Mniam Mniam Fit

Najlepszym wyjściem z tego problemu może być zamówienie specjalnie przygotowanej diety (posiłków) na cały dzień przygotowanych przez markę Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do domu lub miejsca pracy. Otrzymacie wówczas zdrowe, smaczne i świeże posiłki, w formie cateringu pudełkowego na dowóz (trzy lub pięć posiłków), które zaspokoją Wasze zapotrzebowanie pokarmowe na cały dzień. Zjecie więc nie tylko zdrowe, ale i smaczne posiłki – po których zjedzeniu nie będziecie mieli żadnych przykrych konsekwencji!

Jeśli więc nie chcecie sami szukać w sklepach i kupować odpowiednich produktów spożywczych, a potrzebujecie odpowiednio zbilansowanych i przygotowanych posiłków bez laktozy na cały dzień, firma Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz w Elblągu ma w swojej ofercie pudełkowe diety oparte na produktach bez laktozy.

Zamów już dziś dietę bez laktozy w cateringu pudełkowym na dowóz w Elblągu firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy i ciesz się codziennie zdrowymi, świeżymi i smacznymi posiłkami.

Nasza dieta bez laktozy dostępna jest tu: Mniam Mniam dieta bez laktozy
 

Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu?

 


Przede wszystkim firma znajduje się w Elblągu – dlatego wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Darmowa dostawa potraw. Zamawiając diety w Mniam Mniam Cateringu Dietetycznym w Elblągu zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacisz za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu czy miejsca pracy.

Gwarancja jakości. W Mniam Mniam Pudełkowym Cateringu Dietetycznym w Elblągu jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.

Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Marka PREMIUM. Nasz pudełkowy catering dietetyczny określamy jako PREMIUM. Co to oznacza? To, że przygotowując nasze dania nie idziemy na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Mniam Cateringu Dietetycznego w Elblągu, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim

Odwiedź nas także na Facebooku: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów