Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 14 Lipca 2023

Dziś światowy dzień kebaba. Czy jednak takie jedzenie jest zdrowe?

Dziś Światowy Dzień Kebaba. To jedna z najczęściej zamawianych potraw na wynos w naszym kraju. Czy jednak kebab jest dla nas zdrowy? Kebab składa się z mięsa, warzyw i sosów zawiniętych w cienkim placku chleba. Na pierwszy rzut oka wydaje się być smacznym i pożywnym posiłkiem, ale czy na pewno tak jest?

Czy kebab jest zdrowy?
 

Zdrowość kebabu zależy od wielu czynników, takich jak jakość składników, sposób przygotowania i ilość spożywanej porcji. 

Mięso może być tłuste, smażone lub marynowane w niezdrowych substancjach, takich jak sól, cukier lub konserwanty. Tłuszcz zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia. Sól podnosi ciśnienie krwi i obciąża nerki. Cukier sprzyja próchnicy i stanom zapalnym. Konserwanty mogą powodować alergie lub zaburzenia hormonalne.

Warzywa mogą być nieświeże, zanieczyszczone lub pozbawione wartości odżywczych przez długie przechowywanie lub obróbkę termiczną. Nieświeże warzywa mogą zawierać bakterie lub grzyby, które mogą wywołać zatrucie pokarmowe lub infekcje. Zanieczyszczone warzywa mogą być skażone pestycydami lub metali ciężkich, które mogą być rakotwórcze lub neurotoksyczne. Poza tym warzywa tracą część witamin i minerałów pod wpływem wysokiej temperatury lub światła.

Sosy mogą być bogate w tłuszcz, cukier lub sztuczne dodatki, które zwiększają kaloryczność i obniżają jakość kebabu. Tłuszcz może być nasycony lub utwardzony, co sprzyja powstawaniu złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych. Cukier może być rafinowany lub syropem glukozowo-fruktozowym, co podnosi poziom glukozy we krwi i hamuje uczucie sytości. Sztuczne dodatki mogą być barwnikami, aromatami lub wzmacniaczami smaku, które mogą powodować nadwrażliwość, bóle głowy lub zaburzenia apetytu.

Podsumowując, aby cieszyć się smakiem i korzyściami kebabu bez narażania się na niepożądane skutki, należy wybierać kebaby z wysokiej jakości mięsa, świeżych warzyw i lekkich sosów, unikać nadmiernego smażenia i solenia, oraz ograniczać wielkość porcji.

Z pewnością jednak kebab ma taką przewagę nad tradycyjnymi potrawami przygotowywanymi w kuchni, że jest daniem szybkim. Otrzymujemy je w ciągu kilku minut, co powoduje, że nie tracimy czasu w kuchni na przygotowanie obiadu czy kolacji.

Jednak jest alternatywa dla szybkiego jedzenia potraw typu fast food, jak kebab. To catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz do domu czy miejsca pracy firmy Mniam Fit.

Wówczas otrzymujemy przygotowane na cały dzień (trzy lub pięć) posiłki – smaczne, zdrowe, dietetyczne.  Mamy je przez cały dzień „po ręką” i nie będziemy musieli sięgać po jedzenie typu fast food, jakim bez wątpienia jest kebab.

Wystarczy, że zamówicie jedną z naszych diet i już codziennie rano możecie przed swoimi drzwiami znaleźć eleganckie pudełko z pięcioma lub trzema daniami na cały dzień. Nie tylko jecie smacznie i zdrowo, ale również oszczędzacie swój czas, ponieważ nie musicie już codziennie kupować produktów spożywczych i przyrządzać z nich dań w kuchni.
 

Przeczytaj również: Z Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny jesz smacznie i gubisz kilogramy bez wysiłku!


Jeśli również chcecie jeść smacznie, zdrowo, nie głodzić się i gubić zbędne kilogramy, koniecznie wypróbuj nasze diety z oferty Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz.
 

Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.

Nic w tym dziwnego. Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na Dowóz kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.

Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo.

Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: Mniam Fit - gdzie dowozimy


Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą, chcecie się zdrowo odżywiać lub planujecie zadbać o swoje zdrowie, skontaktujcie się z nami.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów