Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 24 Lutego 2022

Dziś Tłusty Czwartek. Ile pączków można zjeść "bezkarnie" ?

Dziś Tłusty Czwartek. Ile pączków można zjeść "bezkarnie" ?

Dziś Tłusty Czwartek. Ile pączków można zjeść  "bezkarnie" ?

Przez cały rok staramy się utrzymać dietę, korzystając z pysznych, świeżych i zdrowych dań pudełkowego cateringu na dowóz Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu. Dziś jednak jest Tłusty Czwartek. Czy możemy więc bezkarnie dla naszej linii zjeść pączki? Jeśli tak to ile?

Jak zjeść pączka i nie przytyć? Odpowiedź wydaje się prosta: wystarczy nie przekroczyć swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Ale jak tego dokonać, jeśli w tłusty czwartek planujesz jeść regularne posiłki, a do tego dodać trochę słodkości?

Warto w tym dniu zadbać o większą aktywność fizyczną, jeśli planujemy zjeść kilka pączków.

Mayo Clinic podaje, ile kalorii może spalić osoba o wadze 73 kg podczas jednej godziny uprawiania poszczególnych sportów:

bieganie - 605 kcal;

aerobik - 365 kcal;

spacerowanie lub nordic walking - 314 kcal;

rekreacyjna jazda na rowerze - 292 kcal;

taniec - 219 kcal;

pływanie - 423 kcal;

jazda na nartach - 314 kcal.

Kaloryczność pączków zależy od zawartości tłuszczu, rodzaju nadzienia oraz tego, czy są z polewą lub cukrem pudrem. Jeden pączek z marmoladą różaną i cukrem pudrem ma 290 kcal. Pączek z budyniem ma około 300 kcal. Pączek z nadzieniem karmelowym lub z czekoladą ma około 365 kcal. Listę zamyka klasyczny pączek z nadzieniem, w którym dodatek lukru sprawia, że kaloryczność zwiększa się do 350-400 kcal.

Ile pączków trzeba zjeść, żeby przytyć 1 kg?

To, ile kalorii potrzeba, żeby przytyć 1 kg, zależy od indywidualnych czynników: płci, wieku, stopnia aktywności fizycznej. Przyjmuje się jednak, że średnio trzeba przyswoić aż 7000 kcal ponad swoje optymalne zapotrzebowanie kaloryczne, aby masa ciała zwiększyła się o 1 kg. To jednak nie wszystko. Jeśli na co dzień suma kalorii w spożytych posiłkach nie przekracza Twojego zapotrzebowania energetycznego, to Twój organizm najpewniej podwoi wysiłki, żeby spalić nadprogramowe kalorie, do których nie przywykł. Przytycie może być zatem trudniejsze niż nam się wydaje.

Tak więc w teorii trzeba zjeść aż 24 pączki z nadzieniem różanym i cukrem pudrem, żeby przytyć choć 1 kg.

Firma Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu specjalnie dla swoich wszystkich klientów przygotowała w Tłusty Czwartek pyszną, słodką niespodziankę. W dzisiejszych pudełkach na drugie śniadanie każdy klient znajdziecie Fit Serowe Pączuszki posypane cukrem pudrem.

Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą, chcecie się zdrowo odżywiać lub planujecie zadbać o swoje zdrowie, skontaktujcie się z nami.

Manager/obsługa klienta, tel: 516 434 701, e-mail: info@mniammniam.elblag.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej dla siebie diety? Skontaktuj się z naszym dietetykiem - odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Dietetyk - tel: 517 347 015, e-mail: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Dietetyk jest do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Diety Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu zamówisz szybko i łatwo tu: https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów