LATO z rabatem na diety! - 25% z kodem: LATO
Zamów dietę ze zniżką kod: LATO
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 20 Grudnia 2021

Jak jeść w święta, by nie przytyć i czuć się dobrze? Odpowiedzią jest catering Mniam Fit

Świąteczne posiłki często różnią się od tych jedzonych przez nas na co dzień. Dlatego przed osobami, które są aktualnie na diecie, pojawia się wiele pokus. Co roku w okresie przedświątecznym pojawia się pytanie - co z tą dietą?! Czy nasze świąteczne "odstępstwa" mogą spowodować, że cały wysiłek włożony w przestrzeganie diety pójdzie na marne? Otóż nie, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach.

Jak w święta jeść bez „wyrzutów sumienia”, nie przytyć i nie zmarnować swojego wysiłku włożonego w diety, a jednocześnie cieszyć się smakiem potraw świątecznych? Tu radą służą dietetycy marki Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny na dowóz w Elblągu. 

Warto przeczytać te porady, wziąć je sobie do serca i...cieszyć się smakiem świątecznych potraw.

Jak więc jeść w święta, aby nie przytyć?


1.    Odpuść sobie!

Święta to czas relaksu i odpoczynku, więc nie ma sensu generowanie stresu związanego z trzymaniem diety. Jest takie powiedzenie: “Zakazany owoc smakuje najlepiej”, czyli im bardziej będziemy myśleć o tym, że czegoś nam nie wolno tym bardziej będziemy mieć na to ochotę. Pamiętaj jednak o tym, że każdy kolejny kawałek ciasta zawsze będzie smakować tak samo, więc zastanów się czy warto.

2.    Jedz z umiarem 

Umiar to jedna z najważniejszych zasad żywienia, nie tylko w Święta, ale i na co dzień. W Święta zwykle na stole znajdują się potrawy, na które czekamy cały rok. Możesz cieszyć się ich smakiem bez wyrzutów sumienia, ale rzeczywiście jedz te, które najbardziej lubisz. Staraj się jeść małe porcje, kosztować je i cieszyć się ich smakiem. Staraj się unikać produktów, które jadasz na co dzień. Pamiętaj również o tym, że nie można jeść na zapas :)
 
3.    Małe porcje

Często jest tak, że gdy rozpocznie się wigilijna kolacja automatycznie nakładamy na swój talerz wszystkie potrawy, których chcemy spróbować. Postaraj się zacząć najpierw od tej, na którą masz największą ochotę, gdy ją zjesz nałóż na talerz kolejną potrawę, pamiętając o tym, aby to była mała ilość. W ten sposób może się okazać, że po zjedzeniu 2,3 potraw, na które mieliśmy największą ochotę nie mamy już miejsca w żołądku na więcej. W ten sposób unikniemy przejadania się, bo przecież nie wypada zostawić jedzenia na talerzu, które nałożyliśmy go za dużo.

4.    Odmawianie

Odmawianie innym jest dla większości największym problemem w święta. Skoro babcia lub ciocia proponuje kolejny kawałek ciasta to oczywiście wiemy, że odmówienie nie jest łatwe. Trzeba pomyśleć również o sobie i swoim samopoczuciu. Aby nie zrobić komuś przykrości odmawiając po prostu grzecznie podziękujmy i np. pochwalmy inną potrawę („Za makowiec już podziękuję, bo najadłem się pierogów, które były przepyszne. Niestety już nic więcej nie zmieszczę”).

5.    Pamiętaj o wodzie!

Napoje gazowane i soki mają bardzo dużo cukru, pobudzają apetyt, a dodatkowo potrafimy ich wypić całkiem sporo. Szklanka coli 3 razy dziennie i mamy całkiem sporą dawkę kalorii i cukru. Do picia najlepiej wybrać wodę, herbaty ziołowe albo kompot z suszonych owoców (jest dobry na trawienie).

6.    Aktywność

Trochę aktywności w święta jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zamień siedzenie przy stole lub oglądanie telewizji lepiej przejść się na świąteczny, rodzinny spacer. Ruch nie tylko poprawi nam samopoczucie, ale również dzięki niemu możemy spalić trochę kalorii.

Pamiętaj też o tym, że aby faktycznie przytyć w święta nadwyżka kaloryczna musiałaby wynieść 7000 kcal łącznie w ciągu całego tygodnia to równałoby się dodatkowemu jednemu kilogramowi. W święta nie jest trudno o taką liczbę kalorii biorąc pod uwagę, że osoba, która spróbuje 12 wigilijnych potraw jest w stanie dostarczyć swojemu organizmowi ok. 2500 - 3000 (w zależności od ilości), dlatego bardzo ważny jest umiar.

Jeżeli chcecie obdarować bliską osobę wspaniałym prezentem na święta lub na Nowy Rok - polecamy Wam voucher na dowolne diety firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny na dowóz w Elblągu.

O tym jak kupić nasz voucher na diety przeczytacie tu: Voucher Mniam Mniam Fit w prezencie

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

Puk Puk! Tu rabat!

rabat -25%

kod: LATO

Zamów