Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 2 Września 2021

Jak zmotywować innych do zmiany diety? Poradnik

Jak zmotywować innych do zmiany diety? Poradnik

Jak zmotywować innych do zmiany diety? Poradnik

Jeśli chcesz zmotywować inne osoby do zmiany diety zacznij od dawania dobrego przykładu. W tym artykule dowiesz się jak skutecznie zachęcić całe swoje otoczenie do bycia szczuplejszym i zdrowszym. Więcej rad na temat diet i zdrowego odżywiania znajdziesz w pozostałych wpisach na stronie Mniam Mniam catering dietetyczny.

Ludzie dzielą się na dwie grupy - jedni postanawiają, że wprowadzają w swoim życiu zmiany i realizują postanowienie od razu. Drudzy postanawiają i zaczynają od poniedziałku, następnego miesiąca, od wakacji, mówiąc krótko - nie zaczynają nigdy. Jak mądrze zmotywować innych do zmiany diety, czy trybu życia? Przede wszystkim nie wolno nikogo zmuszać, bo nie można przecież pomóc komuś wbrew jego woli.

Najpierw będą się z Ciebie śmiać, a potem będą się Ciebie pytać: jak to zrobiłeś?

Żeby dotrzeć do grupy osób, którym ciężko jest zacząć się zdrowo odżywiać, powinniśmy dawać przykład i pokazywać im jakie korzyści przynosi dbanie o siebie i o swoje zdrowie. Powinniśmy być obok, kiedy bliska osoba zapyta nas o radę. Pamiętaj, że pouczanie, krytykowanie i ocenianie nie jest pomocą. Powstrzymaj się również od udzielania rad, jeśli nikt Cię o nie nie prosi.

Bardzo miłym „skutkiem ubocznym” zdrowego stylu życia jest również nasz wygląd. Piękna, szczupła sylwetka może również zmotywować innych do zmiany motywująco na Twoje otoczenie. Jest dużo osób, które wyuczyły się teorii na temat zdrowego żywienia. Takie osoby mają ogrom informacji, natomiast nie potrafią wykorzystać zdobytej wiedzy w praktyce. Osoba, która zawsze była na diecie, może czuć się bezradna.

Grunt to podejście!

W ciągu ostatnich lat słowo „dieta” nabrało bardzo negatywnego wydźwięku. Mimo że dieta powinna mieć określenie naszego sposobu żywienia, to często kojarzy nam się z karą albo z wyrzeczeniami. Mniam Mniam catering dietetyczny to idealny sposób na to, aby na dźwięk słowa dieta się uśmiechać, zamiast smucić! Dodatkowo zmiana nawyków żywieniowych niesie za sobą same korzyści - więcej energii, lepsze samopoczucie, spadek wagi i zdrowie - przekonaliśmy Cię?

Najlepszy motywator - Internet!

Nic tak nie potrafi zmotywować innych do zmiany jak szukanie inspiracji w mediach społecznościowych. Niektóre osoby, które zaczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, chętnie chwalą się tym w internecie na różnych portalach społecznościowych. Tym sposobem deklarują, że będą się zdrowo odżywiać, a inni obserwują czy rzeczywiście tej osobie się to udaje. Jeśli chcesz zmotywować innych do zmiany diety i trybu życia właśnie w ten sposób, zastanów się najpierw, czy robisz to dla poklasku, serduszka na Instagramie, czy w trosce o samego siebie.

Jak zmotywować innych do zmiany diety najbliższych?

Na początek szczera rozmowa - dowiedz się czy członek Twojej rodziny lub najbliższego otoczenia planuje odchudzać się w sposób zdrowy i bezpieczny. Bardzo ważne, aby szczególnie w początkowym etapie zmiany nawyków nie namawiać go/jej do wypadów na miasto na drinka czy na pizzę. Jeśli masz dzieci to one razem z Tobą powinny przełączyć się na zdrowy tryb życia - w końcu nawyki wynosi się z domu! Ważne jest, aby pokazać rodzinie, że zdrowe odżywianie to nie zakazy i odmawianie sobie przyjemności. Jest dużo możliwości na zdrowe spędzanie wspólnego czasu, np. przygotowując desery w zdrowszej wersji lub przyrządzając wspólnie zdrową pizzę. Możemy również udać się razem do warzywniaka i zrobić sobie „zdrowy wieczór filmowy” z warzywnymi przekąskami. 


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów