Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 22 Sierpnia 2022

Mniam Fit Catering Dietetyczny przypomina. Dziś Światowy Dzień Mleka Roślinnego

Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu przypomina, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Mleka Roślinnego. Chociaż nazwa jest tu myląca i ten napój z typowym mlekiem niewiele ma wspólnego. Jednak, jeśli macie problem z tolerancją laktozy lub stosujecie dietę wegańską, może to być ciekawa opcja dla Was.

22 sierpnia to Światowy Dzień Mleka Roślinnego. Pomysł powstał w 2017 roku z inicjatywy organizacji ProVeg International - promującej kuchnię roślinną. Pomysł promował Plant Based News - portal poświęcony weganizmowi i zdrowemu odżywaniu.

Nie można jednak wprost przyjmować nazwę „mleko” dla tych napojów – produktów pochodzenia roślinnego. Rynek napojów na bazie soi, owsa, ryżu i innych roślin, imitujących krowie mleko, w ciągu zaledwie kilku lat urósł ponad pięciokrotnie.

Jak informuje portal green-news.pl: „mleko sojowe pomaga walczyć z wysokim cholesterolem i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca. Ma też dużo białka. Kokosowe zawiera mikro i makroelementy, jest kaloryczne, ale nie ma w nim cholesterolu. Popularne mleko ryżowe zawiera witaminę E – działającą jako antyoksydant. Napoje na bazie migdałów to cenne źródło magnezu i cynku oraz witaminy B2. Wszystkie wymienione produkty są bezglutenowe oraz nie zawierają laktozy. Mogą jednak wywoływać uczulenia – podobnie jak mleko krowie”.

Jak wyliczyła organizacja ProVeg, aby wyprodukować jeden litr mleka krowiego, potrzebne jest ponad 600 litrów wody, sojowego – niespełna 30 litrów, owsianego – mniej niż 50 litrów, ryżowego – ok. 300 litrów i prawie 400 litrów, aby wyprodukować migdałowe. Dlatego roślinne mleko jest często przedstawiane jako zdrowa alternatywa dla planety.

Mniam Mniam Fit Dieta bez Laktozy

Jeżeli macie nietolerancję laktozy lub problem z jej trawieniem, to firma Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu ma odpowiednią dla Was dietę pudełkową na dowóz.

W przypadku diety bez laktozy wyłącza się z jadłospisu wiele produktów mlecznych, gdyż zawierają one laktozę. Jednocześnie są też głównym źródłem dużych ilości wapnia, które jest budulcem kości oraz zębów. Ponadto odgrywa ono bardzo ważną rolę w organizmie przy przesyłaniu sygnałów nerwowych, pracy mięśnia sercowego, czy mięśni gładkich. Dlatego należy przy tym zadbać o codzienne dostarczenie odpowiednich porcji wapnia.

Jeśli więc nie chcecie sami szukać w sklepach i kupować odpowiednich produktów spożywczych, a potrzebujecie odpowiednio zbilansowanych i przygotowanych posiłków bez laktozy na cały dzień, firma Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz w Elblągu ma w swojej ofercie pudełkowe diety oparte na produktach bez laktozy.

Zobacz naszą dietę bez laktozy: Dieta bez laktozy

Diety Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu zamówisz szybko i łatwo tu: https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej dla siebie diety? Skontaktuj się z naszym dietetykiem - odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Dietetyk / Menager

tel.: 517 347 015

e-mail: dietetyk.mniammniam@gmail.com


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów