Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 8 Listopada 2022

Mniam Fit informuje: 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania

Zdrowa żywność, zdrowe odżywianie, zdrowe gotowanie. To zwłaszcza dziś niezwykle ważne tematy dla nas, naszych rodzin, naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego firma Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz do klienta przygotowuje posiłki w formie diet pudełkowych tylko z najlepszych i świeżych produktów, zgodnie z wytycznymi dietetyków oraz zdrowo przyrządzanych przez najlepszych kucharzy.

Szczególnie dziś, 8 listopada br. w Europejskim Dniu Zdrowego Odżywiania warto zrobić sobie rachunek sumienia – dla siebie i dla swojej rodziny. Czy na pewno odżywiamy się zdrowo? Czy potrafimy korzystać prawidłowo ze świeżych produktów spożywczych i je odpowiednio przygotować, aby nasze dania były nie tylko smaczne, świeże ale przede wszystkim zdrowe i pożyteczne dla naszych organizmów? Byśmy żyli bez problemów zdrowotnych i zawsze mieli odpowiednią dawkę pozytywnej energii przez cały dzień?

Jeśli nie jesteśmy tego pewni – wybierzmy jedną z diet z oferty firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz do klienta w Elblągu. Zgodnie z naszymi potrzebami i celami, odpowiednią dietę – za darmo, ustalą dla nas dietetycy-specjaliści marki Mniam Mniam Fit, a kurierzy firmy codziennie przywiozą nasze pudełkowe diety pod wskazany przez nas w zamówieniu adres.

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) powstał w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni.

Celem tego święta jest promowanie wśród najmłodszych i osób dorosłych zdrowego jedzenia dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków i informowanie o konsekwencjach złej diety.

Liczba dzieci cierpiących na nadwagę w Europie zwiększa się każdego roku o 400 tysięcy! Nadwaga to choroba naszych czasów, która przyczynia się do problemów ze zdrowiem (cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby serca, rak, nadciśnienie, udar mózgu i depresję).

Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego.
 

Dlaczego warto zamówić diety Mniam Mniam Fit? O tym przeczytasz tu: Diety Mniam Mniam Fit


Według badań Kantar jedzenie warzyw i owoców jest dla Polaków najpopularniejszym sposobem zapewnienia odpowiedniego poziomu witamin w organizmie. Tak deklaruje aż 71% konsumentów. Połowa respondentów, aby zapewnić sobie witaminy polega wyłącznie na warzywach i owocach (51%).

Suplementy diety są źródłem witamin dla 19% badanych, natomiast 15% wybiera naturalne produkty wzbogacone witaminami, np. wzbogacone soki czy płatki śniadaniowe. Nawet ci, którzy deklarują, że jedzą warzywa i owoce, żeby zapewnić sobie odpowiedni poziom witamin, jedzą ich za mało. Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy.

ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA związane z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywnością Fizyczną:

1. Spożywaj posiłki regularnie (4–5 posiłków co 3–4 godziny).

2. Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego, co jesz. Pamiętaj o właściwych proporcjach: ¾ – warzywa i ¼ – owoce.

3. Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.

4. Codziennie spożywaj co najmniej 2 duże szklanki mleka. Możesz je zastąpić jogurtem, kefirem i – częściowo – serem.

5. Ograniczaj spożycie mięsa (zwłaszcza czerwonego i przetworzonych produktów mięsnych do 0,5 kg/tyg.). Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych i jaja.

6. Ograniczaj spożycie tłuszczów zwierzęcych. Zastępuj je olejami roślinnymi.

7. Unikaj spożycia cukru i słodyczy (zastępuj je owocami i orzechami).

8. Nie dosalaj potraw i kupuj produkty z niską zawartością soli. Używaj ziół – mają cenne składniki i poprawiają smak.

9. Pamiętaj o piciu wody, co najmniej 1,5 litra dziennie.

10. Nie spożywaj alkoholu.

Jeżeli chcesz codziennie zdrowo się odżywiać, zamów dietetyczny catering pudełkowy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu korzystając ze zniżki - 15 procent! Aby to zrobić możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim

Odwiedź nas także na Facebooku: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów