Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 11 Stycznia 2023

Mniam Fit przypomina. 11 stycznia to Światowy Dzień Wegetarian

11 stycznia to Światowy Dzień Wegetarian. W Polsce coraz więcej osób wybiera właśnie taką dietę i świadomie rezygnuje z jedzenia mięsa. Powody są rozmaite – od względów etycznych, po wymogi zdrowotne. Jeśli chcecie spróbować przejść na dietę wegetariańską, pomogą w tym Wam dietetycy i specjalne diety Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz w Elblągu.

Czym jest wegetarianizm?

Wegetarianizm to świadome wyłączanie ze swojej diety mięsa, w tym ryb, owoców morza oraz owadów. Wegetarianie nie jedzą mięsa, ale, w odróżnieniu od wegan, mogą spożywać produkty zwierzęce takie jak jajka, nabiał czy miody.

Kiedyś wegetarianizm był modny, również ze względów światopoglądowych, przede wszystkim niechęć do krzywdzenia zwierząt. Dziś coraz częściej decydujemy się na diety bezmięsne, aby zachować zdrowie oraz zrzucić zbędne kilogramy.

Nie bez przyczyny jest również chęć życia w duchu ekologii i ochrony środowiska naturalnego, czyli wyeliminowanie śladu węglowego bądź wodnego mięsa. Jeszcze inni po prostu nie lubią smaku i struktury mięsa.

Dlaczego warto nie jeść mięsa?

Krajowy Instytut Żywności i Żywienia im. dr. med. A. Szczygła w Warszawie już w 2016 roku zalecał, by podstawą żywienia dorosłych stały się warzywa i owoce. Ich przeważającą obecność w jadłospisie tłumaczy profesor Mirosław Jarosz, autor Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób dorosłych: "warzywa i owoce dostarczają wielu bezcennych składników (mineralnych, witamin, polifenoli) i w istotny sposób zmniejszają zachorowalność i umieralność na choroby układu krążenia, cukrzycę i nowotwory oraz wydłużają długość życia człowieka."

Dzięki zawartości błonnika, głównie nierozpuszczalnej w wodzie celulozy oraz rozpuszczalnych pektyn jarskie posiłki stabilizują poziom cukru i nie dopuszczają do wahań glukozy we krwi, co zabezpiecza organizm przed cukrzycą. Z kolei orzechy, nasiona, oleje roślinne dostarczają dużych ilości kwasu linolenowego, który pozwala obniżyć profil lipidowy krwi, zapobiegając w ten sposób nadwyżkom cholesterolu. Dieta bogata w naturalne enzymy roślinne, witaminy i składniki mineralne oraz barwniki roślinne zabezpiecza przed atakiem wolnych rodników, spowalnia procesy starzenia się komórek i nie dopuszcza do ich mutacji. W efekcie zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów.

Dlaczego mięso w nadmiarze szkodzi?

Jak podaje WHO, według Światowego Funduszu Badań nad Rakiem diety zmniejszające ryzyko zachorowania na raka zawierają nie więcej niż umiarkowane ilości czerwonego mięsa i zawierają niewiele lub wcale nie zawierają mięsa przetworzonego. Najsilniejszy związek pomiędzy dietą a ryzykiem zachorowania na raka występuje w przypadku raka jelita grubego, zwanego również rakiem okrężnicy. Spożywanie tygodniowo czterech lub więcej porcji przetworzonego mięsa i nieprzetworzonego czerwonego mięsa zwiększa ryzyko wystąpienia tego nowotworu.

Badania sugerują też, że osoby jadające mało mięsa lub niejedzące go są też w mniejszym stopniu zagrożone cukrzycą dzięki niższemu BMI. Badacze zwracają jednak uwagę, że odpowiednia dieta nie jest jedynym czynnikiem zmniejszającym ryzyko wystąpienia chorób niezakaźnych - po prostu osoby niejedzące mięsa prowadzą na ogół zdrowszy styl życia niż osoby jedzące mięso.

Czym zastąpić mięso w naszej diecie?

Wegetarianie mają do wyboru całą paletę różnych składników, które mogą włączać do swojej diety. Oprócz warzyw, owoców czy nabiału są to także zamienniki mięsa dostępne w różnych smakach i kształtach. Powstają one z soi, roślin strączkowych, białek pszenicznych, grzybów, a nawet z konopi włóknistych. Do wyboru są zamienniki przeróżnych mięs i ryb: kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, indyka, łososia, dorsza, śledzi, krewetek itd. Bezmięsne dania przyjmują też różne popularne formy: kotletów, klopsików, kiełbasek, wędlin czy pasztetów. Jest w czym wybierać.

Mariusz Budrowski – znawca i praktyk zdrowego stylu życia, współautor i pomysłodawca projektu „Odmładzanie na Surowo", autor bestsellera: „Surowe Zdrowie", książki kulinarnej „Na Surowo Przepisy" oraz książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo" powiedział: "...cieszy mnie to, że ludzie szukają drogi do zdrowia przez odżywianie. Sam ojciec medycyny, Hipokrates powiedział: „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem". I to naprawdę świetnie, że człowiek szuka swojego optymalnego sposobu odżywiania, ponieważ w ten sposób dotrzemy (w końcu) do sedna, będziemy mogli żyć w zdrowym ciele najdłużej jak się tylko da. To poszukiwanie rozwiązań, które się pojawiają w ostatnich latach, jest przede wszystkim podyktowane tym, że zaczęliśmy bardzo, ale to bardzo poważnie chorować. Dzisiaj co trzecia osoba może mieć stwierdzonego raka, a ponad pół miliona Polaków rocznie umiera przedwcześnie na różnego rodzaju choroby jedzeniozależne: zawały, nowotwory, różnego rodzaju choroby związane np. w podwyższonym poziomem cukru w organizmie. Ludzie szukają w obliczu tych chorób rozwiązań innych niż tradycyjne, przede wszystkim w odpowiedzi na niesatysfakcjonującą tych rozwiązań skuteczność."

Dieta Wegetariańska Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz w Elblągu

Jeśli nie jecie mięsa lub dopiero decydujecie się na przejście na dietę wegetariańską, mamy dla Was dobrze przygotowaną dietę wegetariańską. Nie będziecie już musieli martwić się codziennym przygotowaniem odpowiednich, bezmięsnych posiłków na cały dzień.

Jadłospis tej diety w formie pudełkowej na dowóz skomponowany jest przez wykwalifikowanego dietetyka, który czuwa nad tym, aby eliminacja mięsa, w tym ryb, nie wpłynęła na zaburzenie Waszego stanu zdrowia.

Dieta Wegetariańska Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz w Elblągu to pięcioposiłkowa dieta, oparta na pełnowartościowym białku pochodzenia roślinnego, nabiale, złożonych węglowodanach oraz zdrowych tłuszczach.

Dieta wegetariańska pomoże Wam w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała lub jej zredukowaniu oraz zagwarantuje dobre samopoczucie.

Zobacz dietę wegetariańską Mniam Mniam Fit w Elblągu


Marka Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Mniam rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

W swojej ofercie Mniam Mniam Fit posiada szeroką bazę diet pudełkowych, z których każdy może wybrać odpowiednią dla siebie lub zwrócić się do dietetyka Mniam Mniam Fit o dobór diety indywidualnej.

Diety, jakie znajdują się w ofercie marki to: dieta standardowa, dieta dla aktywnych, dieta bez glutenu, dieta bez laktozy, dieta wegetariańska i dieta wegetariańska z rybami, dieta ketogeniczna, dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Mniam Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Mniam są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.

Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu?

Przede wszystkim firma znajduje się w Elblągu – dlatego wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Darmowa dostawa cateringu pudełkowego. Zamawiając diety w Mniam Mniam Cateringu Dietetycznym w Elblągu zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacisz za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu czy miejsca pracy. Diety dowozimy tej samej nocy, kiedy potrawy są przygotowane. Wozimy je do klientów samochodami z funkcją chłodni, co oznacza, że wszystkie dania docierają do klientów w domach czy miejscach pracy zawsze świeże.

Gwarancja jakości dań pudełkowych. W Mniam Mniam Pudełkowym Cateringu Dietetycznym w Elblągu jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.

Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Możesz także samodzielnie określić, ile posiłków na cały dzień potrzebujesz (trzy lub pięć do wyboru).

Mniam Mniam Fit to marka PREMIUM. Nasz pudełkowy catering dietetyczny określamy jako PREMIUM. Co to oznacza? To, że przygotowując nasze dania nie idziemy na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków Mniam Mniam Fit w Elblągu. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Mniam Cateringu Dietetycznego w Elblągu, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Mniam Cateringu Dietetycznego w Elblągu klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim

Odwiedź nas także na Facebooku: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag

Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: https://mniammniam.elblag.pl/strony/dowoz

Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz
ul. Dąbrowskiego 33
82-300 Elbląg

Manager/obsługa klienta, tel: 516 434 701, e-mail: info@mniammniam.elblag.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Więcej informacji: https://mniammniam.elblag.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag

Instagram: https://www.instagram.com/mniam_mniam_catering/


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów