Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 18 Kwietnia 2022

Mniam Fit przypomina. Dziś oficjalnie Dzień Czosnku!

Jedni go lubią, inni wprost nie mogą znieść. Jednak do czosnku, ponieważ o nim mowa, warto się przekonać. Warzywo te, oprócz walorów smakowych posiada wiele właściwości zdrowotnych, wręcz leczniczych. Dziś oficjalnie świętujemy Dzień Czosnku!

Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu dba nie tylko o walory smakowe w przygotowywanych dietach, ale również o świeżość, kaloryczność i prozdrowotne właściwości składników odżywczych. Tak więc czosnek – jako przyprawa czy dodatek do dań często nam towarzyszy.

Czosnek uprawiany jest od 5 tysięcy lat

Ta roślina o wyrazistym smaku jest nie tylko popularną przyprawą, ale ma również cenne właściwości lecznicze, które nazywa się nawet magicznymi.

Czosnek znany był już w Egipcie od najdawniejszych czasów i był spożywany przez budowniczych Piramid. Czosnek znany jest również pod nazwą "śmierdząca róża". Określenie to powstało w czasach Starożytnej Grecji i Rzymu. W Europie znany jako "najszlachetniejsza cebula", używany był jako lekarstwo i amulet w czasach średniowiecza.

Czosnek – dlaczego warto go jeść?

Czosnek pospolity ma naturalne antyoksydanty i to im zawdzięcza właściwości przeciwzapalne oraz przeciwwirusowe. Warzywo działa jak antybiotyk. To w 60% woda oraz w 33% węglowodany. Charakterystyczny zapach oraz zdrowotne właściwości czosnku pospolitego pojawiające się po zmiażdżeniu czosnku zawdzięczamy przejściu alliiny w allicynę. Działanie allicyny jest ponoć na tyle silne, że wystarczają 3 minuty, by sok z czosnku zniszczył kolonię bakterii w warunkach in vitro. W czosnku znajdują się także olejki eteryczne. Właściwości zdrowotne są obecne dzięki zawartości flawonoidów, potasu, żelaza, magnezu, witamin z grupy B i C.

Czosnek obniża ciśnienie i poziom cholesterolu, a także poziom cukru we krwi. Jest odpowiednie w profilaktyce chorób serca, infekcji czy przeziębień. Koi bóle głowy, ułatwia zasypianie. Co ważne – czosnek trzeba spożywać z umiarem. Gdy zjemy go za dużo, możemy mieć problemy żołądkowe. Pamiętajmy także, że roślina rozrzedza krew i lepiej nie jeść jej zbyt wiele przed operacją.

Jeśli zawsze chcesz jeść smacznie, zdrowo i otrzymywać do domu lub miejsca pracy pyszne, świeże posiłki w formie cateringu pudełkowego - wybierz ofertę firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu.

Dlaczego warto wybrać ofertę cateringu pudełkowego na dowóz Mniam Mniam Pudełkowy Catering w Elblągu?

Przede wszystkim firma znajduje się w Elblągu – dlatego wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. To oznacza, że klienci dostają zawsze świeże potrawy. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Smaczne posiłki. Jesteśmy cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że nasze dania są po prostu pyszne. Potrawy przygotowują profesjonalni kucharze, którzy pracowali w najlepszych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Jesz więc smacznie i zdrowo.

Darmowa i szybka dostawa potraw. Zamawiając pudełkowy catering na dowzów w Mniam Mniam Catering Dietetyczny w Elblągu zawsze otrzymujecie swoje smaczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacicie za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu. Nasze dania dowozimy samochodami-chłodniami, specjalnie przystosowanymi do przewozu produktów spożywczych – macie więc pewność, że Wasze zamówione posiłki będą zawsze świeże!

Gwarancja jakości posiłków. W Mniam Mniam Pudełkowym Cateringu Dietetycznym w Elblągu jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze. Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości i smaku naszych potraw.

Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Atrakcyjny system rabatowy dla klientów. Skarbonka Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu to rewelacyjny program lojalnościowy, dzięki któremu stali klienci mogą zyskać bardzo ciekawe bonusy przy zamawianiu kolejnych diet pudełkowych i polecaniu oferty Mniam Mniam Fit innym. W panelu klienta każdy ma możliwość zbierania punktów i zamiany ich na korzyści.

Więcej o tym przeczytacie tu: https://mniammniam.elblag.pl/artykuly/skarbonka-mniam-mniam-fit-jesz-smacznie-chudniesz-i-zbierasz-punkty,84.htm

Jeśli jesteście zainteresowani naszą ofertą, chcecie się zdrowo odżywiać lub planujecie zadbać o swoje zdrowie, skontaktujcie się z nami.

Obsługa klienta

tel: 516 434 701, e-mail: info@mniammniam.elblag.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej dla siebie diety? Skontaktuj się z naszym dietetykiem - odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Dietetyk / Menager

tel: 517 347 015

e-mail: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Dietetyk jest do dyspozycji klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów