Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 14 Października 2022

Mniam Fit przypomina. Dziś Światowy Dzień Jaja

14 października obchodzimy Światowy Dzień Jaja. Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz w Elblągu przypomina, dlaczego warto jajka w codziennej diecie jeść. Warto też wiedzieć, że jajka również wykorzystujemy w komponowaniu naszych diet dla klientów.

Jajko jako potrawa jest tak stare, jak stara jest ludzkość. Jajka przyrządzamy na wiele sposobów - sadzone, na miękko, na twardo, faszerowane, jajecznica, jajka mamy również w sałatkach, zupach lub jako jeden ze składników ciast i deserów. Jajka mają również wspaniałe właściwości zdrowotne. Są jednym z najbardziej pożywnych pokarmów. Równocześnie są także źródłem praktycznie wszystkich witamin i minerałów, jakich nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

W wielu przypadkach znajdujące się w nich składniki odżywcze występują się w naszym organizmie w zdecydowanych niedoborach. Warto zatem zapoznać się z poniższymi korzyściami wynikającymi ze spożywania jajek i wprowadzić je do swojej codziennej diety.

Jajko – kopalnia witamin

Jajka zawierają wiele ważnych i potrzebnych naszym organizmom witamin: B12, B2, B5, a także selen i fosfor.

Jajka posiadają również spore ilości witaminy D, witaminy E, witaminy K, witaminy B6, wapnia i cynku. Dodatkowo występują w nich również niewielkie ilości takich witamin i minerałów jak wapń, żelazo, potas, cynk, mangan.

Jajka – źródło choliny

Jajka są także pełne choliny, czyli składnika, który jest niezwykle ważny dla pracy mózgu. Cholina jest mało znanym składnikiem odżywczym wchodzącym w skład witamin z grupy B. Jej niedobór może wiązać się jednak z bardzo poważnymi chorobami związanymi z pracą wątroby, serca, a także zaburzeniami neurologicznymi. Cholina jest także istotnym składnikiem w procesie syntezy niezwykle ważnego neuroprzekaźnika, jakim jest acetylocholina odpowiedzialna między innymi za pracę mięśni w tym mięśnia sercowego.

Jajka posiadają przeciwutleniacze

W jajkach znajdują się również ważne i potrzebne nam przeciwutleniacze, które mają ochronny wpływ na nasze oczy. To luteina i zeaksantyna znajdujące się w żółtku. Antyoksydanty te znacznie zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej i zaćmy, które są jednymi z głównych przyczyn pogorszenia wzroku u osób starszych. Luteina i zeaksantyna gromadzą się bowiem w siatkówce oka i chronią je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jajka pomagają w redukcji zbędnych kilogramów

Spożywanie jajek pomaga również w utracie tkanki tłuszczowej. Wśród dużej ilości białka i zdrowych tłuszczy zawierają bowiem jedynie śladowe ilości węglowodanów. Jajka posiadają także bardzo wysoki indeks sytości. Z przeprowadzonego w 2008 r. badania wynika także, że jedzenie jajek na śniadanie doprowadziło do znacznej utraty wagi. Badanie to trwało przez osiem tygodni, a biorące w nim udział osoby zmagały się z nadwagą i otyłością.

Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu?

 

Przede wszystkim firma znajduje się w Elblągu – dlatego wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Darmowa dostawa potraw. Zamawiając diety w Mniam Mniam Cateringu Dietetycznym w Elblągu zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacisz za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu czy miejsca pracy.

Gwarancja jakości. W Mniam Mniam Pudełkowym Cateringu Dietetycznym w Elblągu jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.

Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Marka PREMIUM. Nasz pudełkowy catering dietetyczny określamy jako PREMIUM. Co to oznacza? To, że przygotowując nasze dania nie idziemy na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny w Elblągu masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Mniam Cateringu Dietetycznego w Elblągu, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku

Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim

Odwiedź nas także na Facebooku: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów