LATO z rabatem na diety! - 25% z kodem: LATO
Zamów dietę ze zniżką kod: LATO
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 18 Marca 2024

Mniam Fit radzi. Co jeść przy niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy to stan, w którym gruczoł ten produkuje zbyt małe ilości hormonów T4 i T3, co wpływa na wiele funkcji organizmu, w tym termoregulację i metabolizm. Dieta odgrywa kluczową rolę w wspomaganiu pracy tarczycy i regulacji przemiany materii. Jeśli zmagacie się z tą chorobą, Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy ma dla Was specjalną dietę.

Czym jest niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy jest stanem, w którym tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości hormonów. Jest to częsta dolegliwość, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, jeśli nie zostanie odpowiednio leczona. Hormony tarczycy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ regulują metabolizm, czyli sposób, w jaki ciało wykorzystuje energię.

Objawy niedoczynności tarczycy mogą być subtelne i rozwijać się powoli. Mogą to być między innymi zmęczenie, przyrost masy ciała, uczucie zimna, suchość skóry, wypadanie włosów, zaburzenia miesiączkowania u kobiet oraz problemy z pamięcią i koncentracją. Diagnoza niedoczynności tarczycy opiera się na badaniu poziomu hormonów tarczycy we krwi oraz ocenie objawów klinicznych.

Leczenie niedoczynności tarczycy polega głównie na uzupełnianiu brakujących hormonów tarczycy za pomocą leków syntetycznych. Jest to terapia wymagająca stałego monitorowania i dostosowywania dawek leków, co jest kluczowe dla utrzymania równowagi hormonalnej i dobrego samopoczucia pacjenta.

Ważne jest również prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym odpowiednia dieta i regularna aktywność fizyczna. Pacjenci z niedoczynnością tarczycy powinni być świadomi wpływu tej choroby na ich codzienne życie i możliwych komplikacji. Regularne wizyty u lekarza endokrynologa oraz edukacja na temat tej choroby są istotne dla skutecznego leczenia i poprawy jakości życia.
 

Co jeść przy niedoczynności tarczycy?

Dietetycy zalecają składniki bogate w selen, jod, żelazo oraz cynk, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Ponadto warto uwzględnić produkty bogate w witaminę D3, która reguluje funkcję wydzielniczą tarczycy.

Bogate w jod: jod jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy. Dobre źródła jodu to ryby morskie, jajka, produkty mleczne i wodorosty.

Selen: ten składnik odgrywa kluczową rolę w metabolizmie hormonów tarczycy. Znajdziesz go w orzechach brazylijskich, tuńczyku, sardynkach i kurczaku.

Błonnik: pomaga regulować układ trawienny, co jest ważne przy niedoczynności tarczycy. Wysokobłonnikowe produkty to owoce, warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Antyoksydanty: warzywa i owoce są bogate w antyoksydanty, które mogą pomóc zmniejszyć stres oksydacyjny.
 

Produkty do unikania przy niedoczynności tarczycy

Surowe warzywa krzyżowe: brokuły, kalafior, kapusta i brukselka mogą zakłócać produkcję hormonów tarczycy.

Gluten: osoby z niedoczynnością tarczycy często mają również celiakię. Eliminacja glutenu może pomóc w poprawie funkcji tarczycy.

Soja: fitoestrogeny zawarte w soi mogą wpływać na funkcjonowanie tarczycy.

Przetworzone żywności: zawierają dużo cukru i nasyconych tłuszczów, które mogą przyczyniać się do zwiększenia masy ciała.

Pamiętajcie, aby konsultować wszelkie zmiany diety z lekarzem lub dietetykiem specjalizującym się w chorobach tarczycy. Każdy przypadek niedoczynności tarczycy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Jeśli nie chcecie samodzielnie przygotowywać posiłków i zmagacie się z chorobami tarczycy, Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy ma dla Was specjalną dietę.


Przeczytaj o diecie dla osób z chorą tarczycą: Chorujesz na Hashimoto? Mniam Fit ma dla Ciebie specjalną dietę

Diety Mniam Fit przygotowują profesjonalne dietetyczki kliniczne, a wszystkie dania wykonują profesjonalni kucharze. Diety Mniam Fit są więc nie tylko świeże i zdrowe, ale i po prostu pyszne.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

W Mniam Fit nie dzwonisz na infolinię i nie czekasz na połączenie z konsultantem. W Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz rozmawiasz przez telefon lub osobiście z dietetykami, którzy na bieżąco mogą konsultować Twoje cele oraz ewentualnie korygować dietę i oceniać jej efekty.
 

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701


Marka Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Bezpłatne porady dietetyków Mniam Fit

Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, Pudełkowego na dowóz, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

Puk Puk! Tu rabat!

rabat -25%

kod: LATO

Zamów