Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 6 Października 2023
  • Wydarzenia

Mniam Fit radzi. Ile codziennie wody powinien pić dorosły człowiek?

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, ponieważ bierze udział w wielu procesach metabolicznych, reguluje temperaturę ciała, usuwa toksyny i nawilża skórę. Jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile wody należy pić każdego dnia. Zależy to bowiem od wielu czynników, takich jak wiek, masa ciała, aktywność fizyczna, stan zdrowia, klimat i dieta.

W tym artykule postaramy się przybliżyć temat nawodnienia organizmu i podać kilka wskazówek, jak dostosować spożycie wody do indywidualnych potrzeb.
 

Jakie jest zapotrzebowanie dorosłego człowieka na wodę?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zalecane dzienne spożycie płynów dla dorosłych wynosi około 2-2,5 litra, z czego około 80% powinno pochodzić z napojów, a reszta z pokarmów.

Jednak ta wartość jest tylko orientacyjna i może się różnić w zależności od wielu czynników.

Z wiekiem zmniejsza się ilość wody w organizmie i wzrasta ryzyko odwodnienia. Dlatego osoby starsze powinny pić więcej wody niż młodsze.

Im większa masa ciała, tym większe zapotrzebowanie na wodę. Można przyjąć prostą zasadę, że na każdy kilogram masy ciała należy pić około 30 ml wody dziennie.

Podczas wysiłku fizycznego tracimy dużo wody przez pot i oddech. Dlatego należy uzupełniać płyny przed, w trakcie i po treningu. Zaleca się pić około 0,5-1 litra wody na godzinę ćwiczeń.

Niektóre choroby i stany fizjologiczne wymagają zwiększonego spożycia wody. Należą do nich m.in. gorączka, biegunka, wymioty, cukrzyca, ciąża i karmienie piersią.

W ciepłym i suchym klimacie tracimy więcej wody przez parowanie z powierzchni skóry i oddech. Dlatego należy pić więcej wody w upalne dni lub gdy przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Niektóre produkty spożywcze zawierają dużo wody i pomagają nawodnić organizm. Należą do nich m.in. owoce, warzywa, zupy i jogurty. Natomiast inne produkty mogą zwiększać wydalanie wody lub hamować jej wchłanianie. Należą do nich m.in. alkohol, kawa, herbata, sól i cukier.


Jak rozpoznać odwodnienie?

Odwodnienie występuje wówczas, gdy ilość wody w naszym organizmie jest mniejsza niż optymalna. Może być spowodowane przez nadmierne wydalanie lub niedostateczne spożycie płynów. Objawy odwodnienia mogą być różne w zależności od stopnia jego nasilenia.

Niektóre z nich to: suchość w ustach i gardle, spadek ciśnienia krwi, zawroty głowy i osłabienie, bóle głowy i mięśni, zmniejszenie ilości i ciemnienie moczu, zmniejszenie elastyczności skóry, podrażnienie i zmęczenie, zaburzenia świadomości i utrata przytomności.

Odwodnienie może być niebezpieczne dla zdrowia i życia, dlatego należy je jak najszybciej rozpoznać i leczyć. Najlepszym sposobem zapobiegania odwodnieniu jest regularne picie wody i dostosowywanie jej ilości do indywidualnych potrzeb.
 

Jak powinniśmy pić wodę?

Nie wystarczy tylko pić odpowiednią ilość wody, ale także robić to w odpowiedni sposób. Oto kilka zasad, które warto stosować.

Pić małymi łykami, nie połykać dużej ilości wody na raz, Pić często, co 15-20 minut, nie czekać na pragnienie. Pijmy wodę o temperaturze pokojowej lub lekko schłodzoną, nie zimną ani gorącą. Najlepiej spożywać wodę czystą lub lekko mineralizowaną, unikać napojów gazowanych, słodzonych i alkoholowych. Wodę powinniśmy pić przed posiłkiem, nie w trakcie lub zaraz po nim. Powinniśmy pić więcej wody rano i wieczorem, mniej w ciągu dnia.

Woda jest niezbędna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dlatego należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i pić tyle wody, ile potrzebujemy. Nie ma jednej uniwersalnej normy, ile wody powinien pić dorosły człowiek. Zależy to od wielu czynników indywidualnych i zmiennych. Najlepiej słuchać swojego ciała i dostosowywać spożycie płynów do sytuacji. Pamiętajmy też, że picie wody to nie tylko kwestia ilości, ale także jakości i sposobu. Stosując się do prostych zasad, możemy poprawić nasze nawodnienie i cieszyć się lepszym zdrowiem.
 

Jeżeli chcesz zdrowo się odżywiać, postaw na sprawdzone, rewelacyjne, smaczne posiłki dietetyczne w formie cateringu pudełkowego firmy Mniam Fit.


Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

W swojej ofercie Mniam Fit posiada szeroką bazę diet pudełkowych, z których każdy może wybrać odpowiednią dla siebie lub zwrócić się do dietetyka Mniam Fit o dobór diety indywidualnej.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny na dowóz jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny?

Wszystkie dania Mniam Fit przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Darmowa dostawa cateringu pudełkowego Mniam Fit. Zamawiając diety w Mniam Fit Cateringu Dietetycznym zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacisz za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu czy miejsca pracy. Diety dowozimy tej samej nocy, kiedy potrawy są przygotowane. Wozimy je do klientów samochodami z funkcją chłodni, co oznacza, że wszystkie dania docierają do klientów w domach czy miejscach pracy zawsze świeże.

Gwarancja jakości dań pudełkowych Mniam Fit. W Mniam Fit Pudełkowym Cateringu Dietetycznym na dowóz jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.

Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Możesz także samodzielnie określić, ile posiłków na cały dzień potrzebujesz (trzy lub pięć do wyboru).

Mniam Fit to marka PREMIUM. Nasz pudełkowy catering dietetyczny określamy jako PREMIUM. Co to oznacza? To, że przygotowując nasze dania nie idziemy na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny na dowóz masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków Mniam Fit. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego na dowóz klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit


Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo, Augustów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kłodawa, Wawrów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Tarnów, Zakopane, Kołobrzeg, Koszalin, Leszno, Ostróda, Olsztyn, Konin, Gniezno, Kostrzyn, Starachowice, Radom.
 

Przeczytaj również  Dieta Flex - Ty wybierasz co jesz


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów