Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 9 Maja 2024

Mniam Fit radzi. Unikanie cukru w posiłkach - praktyczne porady dla zdrowej diety

Cukier jest wszechobecny w naszej codziennej diecie, często ukryty w produktach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zdrowe. Jednak nadmiar cukru może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, cukrzyca typu 2, choroby serca i inne. Dlatego ważne jest, aby świadomie podejmować decyzje dotyczące spożywanych posiłków i unikać nadmiaru cukru.

Unikanie cukru w codziennym spożyciu wymaga pewnego wysiłku i planowania, ale może przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Najważniejsze jest świadome podejście do tego co jesz i wybieranie zdrowszych alternatyw, które pomogą Ci utrzymać równowagę.

„Nasz catering dietetyczny Mniam Fit zdejmuje z Ciebie ciężar codziennego planowania i gotowania posiłków. Skuś się na pomysł zmiany swoich nawyków żywieniowych, podejmij wyzwanie z naszą dietą, a efekty zaskoczą Cię w bardzo krótkim czasie. Dieta pomoże Ci zrozumieć zdrowe odżywianie, przyzwyczai Twój organizm do systematycznego i zbilansowanego jedzenia. Zobaczysz co jeść, aby posiłki były zdrowe, jak tracić kilogramy i czuć się lżej każdego dnia”.


Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci ograniczyć cukier w diecie.

Czytaj etykiety produktów: zwracaj uwagę na składniki i informacje odżywcze na etykietach produktów spożywczych. Cukier może być ukryty pod różnymi nazwami, takimi jak syrop glukozowo-fruktozowy, melasa, nektar agawy czy syrop klonowy.

Wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym: produkty o niskim indeksie glikemicznym, takie jak owoce jagodowe czy pełnoziarniste produkty zbożowe, powodują wolniejszy wzrost poziomu cukru we krwi, co jest korzystne dla zdrowia.

Unikaj przetworzonych węglowodanów: biały chleb, ciasta, słodycze i napoje gazowane są bogate w cukry proste, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Zamiast tego wybieraj pełnoziarniste wersje produktów zbożowych i naturalne źródła słodyczy, jak owoce.

Zwiększ spożycie błonnika: błonnik pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi, dlatego warto włączyć do diety więcej warzyw, owoców, orzechów, nasion i pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Planuj posiłki: przygotowując posiłki w domu, masz pełną kontrolę nad składnikami. Planuj posiłki z wyprzedzeniem, aby uniknąć pokusy sięgania po szybkie i niezdrowe przekąski.

Uważaj na "zdrowe" zamienniki cukru: niektóre produkty reklamowane jako "bez dodatku cukru" lub "zdrowe" mogą zawierać substancje słodzące, które również mogą wpływać na poziom cukru we krwi.

Pij więcej wody: zastąp słodzone napoje, takie jak soki owocowe czy napoje gazowane, wodą. To prosty sposób na zmniejszenie spożycia cukru i dodatkowych kalorii.

Bądź aktywny fizycznie: regularna aktywność fizyczna pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi i poprawia ogólną kondycję zdrowotną.

Pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i reaguje na cukier w różny sposób. Monitorowanie poziomu glukozy we krwi po spożyciu posiłków może dostarczyć cennych informacji na temat reakcji organizmu. Jeśli masz wątpliwości co do swojej diety lub stanu zdrowia, skonsultuj się z naszym dietetykiem.

Ograniczenie cukru w diecie nie musi być trudne. Wymaga to jednak świadomości i konsekwencji w podejmowaniu zdrowych wyborów żywieniowych. Zacznij od małych zmian i stopniowo wprowadzaj je do swojego codziennego życia, a zobaczysz pozytywne efekty dla swojego zdrowia i samopoczucia.


Marka Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Bezpłatne porady dietetyków Mniam Fit

Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, Pudełkowego na dowóz, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów