Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 17 Kwietnia 2023

Mniam Fit radzi. Zdrowe odżywianie opóźnia procesy starzenia

Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz dostarcza swoim klientom najlepsze na rynku posiłki w formie cateringu pudełkowego. Warto również wiedzieć, że taka forma odżywiania nie tylko wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, wygląd, samopoczucie, ale również opóźnia procesy starzenia.

Na proces starzenia się naszego organizmu, zwłaszcza po 50.roku życia, wpływa wiele czynników – w tym rozmaite choroby. Jeśli chcemy opóźnić procesy starzenia organizmu nie wystarczy tylko pozostawać jak najdłużej aktywnym fizycznie, prowadzić zdrowy styl życia, ale również zdrowo i racjonalnie się odżywiać.

Ponieważ wraz z wiekiem rośnie ryzyko rozwoju groźnych chorób, m.in. chorób serca, cukrzycy, nowotworów. Naukowcy wskazują, że prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca może wzrosnąć u mężczyzn po 45. roku życia, a u kobiet po 55. roku życia. Natomiast utrzymanie ciśnienia krwi na prawidłowym poziomie po pięćdziesiątce może zmniejszyć ryzyko chorób serca.

Natomiast naukowcy z Uniwersytetu w Paryżu wskazują, że zdrowe serce po 50. roku życia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji w późniejszych latach. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o prozdrowotne zachowania, które poprawiają kondycję i stan organizmu, zwiększają komfort oraz wpływają korzystnie na samopoczucie.

Jedzenie jest niezbędne dla zdrowia i życia. Odpowiedni dobór produktów spożywczych jest kluczowy, aby dieta spełniała właściwie swoje zadanie i sprzyjała pomyślnemu starzeniu się.
 

Jak zdrowe odżywianie może opóźnić procesy starzenia?


Przede wszystkim włączcie do swojej diety błonnik.

Codzienna dieta obfitująca w odpowiednią ilość błonnika pokarmowego, ma duże znaczenie dla procesu starzenia. Naukowo udowodniono, że ta substancja pochodzenia roślinnego obniża poziom złego cholesterolu, a zwiększa poziom dobrego cholesterolu. Może ona obniżyć nie tylko ryzyko wystąpienia chorób serca, ale także cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, a nawet choroby nowotworowej.

Błonnik ponadto wygasza stany zapalne w organizmie, które powstają także pod wpływem stresu i nasilają stany lękowe. Warto zatem włączyć do jadłospisu więcej produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoce i soczewicę.

Należy unikać żywności przetworzonej

Najlepiej całkowicie odstawić ze swojej diety wszelkiego rodzaju słodzone napoje, gotowe posiłki kupowane w sklepach, napoje gazowane, słone i słodkie przekąski, parówki itp. Zazwyczaj w składzie tych produktów znajduje się duża ilość dodatków i konserwantów, które pełnią rolę w przedłużaniu ich trwałości. Według naukowców z Uniwersytetu w Paryżu tego typu żywność może zwiększać występowanie cukrzycy typu 2. Jedno z badań, które ukazało się na łamach czasopisma "Advances in Nutrition", dowodzi, że dieta bogata w tego rodzaju żywność może zwiększać też ryzyko chorób serca.

Wyeliminowanie tego typu ultra przetworzonych produktów z jadłospisu i zastąpienie ich tymi zdrowymi, pełnowartościowymi, może spowolnić proces starzenia, nawet po 50. roku życia.
 


Produkty z diety śródziemnomorskiej dobrze wpływają na nasze zdrowie

Produkty diety śródziemnomorskiej mogą wspierać spowolnienie procesu starzenia się. Za tego typu działanie odpowiada żywność przeciwzapalna, czyli warzywa, ryby, oliwa z oliwek i orzechy.

Nawyki zdrowego odżywiania pomogą nam nie tylko zapobiegać występowaniu groźnych chorób oraz spowolnić procesy starzenia się organizmy. Warto więc sięgać po produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce.
 

Dlaczego warto wybrać diety Mniam Fit Pudełkowy Catering na dowóz?

Wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy rozwożą samochodami-chłodniami dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Smaczne, zdrowe posiłki w formie pudełkowej. Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez nas dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również smaczne. Potrawy przygotowują kucharze, którzy pracowali w najlepszych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Jesz więc smacznie i zdrowo.

Darmowa i szybka dostawa diety pudełkowej pod wskazany adres. Zamawiając diety w Mniam Fit Cateringu Dietetycznym zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Dodatkowo nic nie płacisz za transport. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania za darmo – prosto pod drzwi domu czy miejsca pracy. Nasze dania dowozimy samochodami-chłodniami, specjalnie przystosowanymi do przewozu produktów spożywczych – masz więc pewność, że Twoje zamówione posiłki będą zawsze świeże!

Gwarancja jakości posiłków na dowóz. W Mniam Fit Pudełkowym Cateringu Dietetycznym jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze. Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty diety pudełkowej Mniam Fit, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Na bieżąco możecie również kontaktować się z naszymi dietetykami i konsultować osiągane efekty diety.

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami.

Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

W swojej ofercie Mniam Fit posiada szeroką bazę diet pudełkowych, z których każdy może wybrać odpowiednią dla siebie lub zwrócić się do dietetyka Mniam Fit o dobór diety indywidualnej.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

Jeżeli chcesz już teraz zamówić dietetyczny catering pudełkowy na dowóz Mniam Fit możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com    


Mieszkasz w Warszawie lub okolicach? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Warszawie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Fit w Warszawie


Mieszkasz w Elblągu? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Elblągu firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Elblągu
 

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 


Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie


Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku


Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim


Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: Gdzie dowozimy catering Mniam Fit w PolsceMniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz
ul. Dąbrowskiego 33
82-300 Elbląg

Manager/obsługa klienta, tel: 516 434 701, e-mail: info@mniammniam.elblag.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Więcej informacji: https://mniammniam.elblag.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag

Instagram: https://www.instagram.com/mniam_mniam_catering/


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów