Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 2 Sierpnia 2023

Na jakie jedzenie uważać w egzotycznych krajach?

Wybieracie się na urlop za granicę? Może do egzotycznych krajów. Nie będziecie mieli pewnie możliwości zabrania ze sobą swoich ulubionych posiłków dietetycznych Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na Dowóz. Jeśli wybieracie się na egzotyczne wakacje, koniecznie zwróćcie uwagę na to co jecie, aby wymarzony wyjazd nie przerodził się w problemy zdrowotne.

Podróżowanie po świecie to wspaniała okazja do poznawania nowych kultur, krajobrazów i smaków. Jednak nie każde jedzenie, które spotkamy w dalekich miejscach, będzie dla nas bezpieczne i zdrowe. Niektóre potrawy mogą być zanieczyszczone, zepsute lub zawierać składniki, na które jesteśmy uczuleni lub nie tolerujemy. Dlatego warto wiedzieć, na jakie jedzenie uważać w egzotycznych krajach, aby uniknąć problemów żołądkowych, zatrucia pokarmowego lub nawet poważnych chorób.

Oto kilka wskazówek firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na Dowóz, jak bezpiecznie jeść w podróży.

Unikaj jedzenia surowego lub niedogotowanego mięsa, ryb, owoców morza, jaj i nabiału. Te produkty mogą być źródłem bakterii, wirusów, pasożytów lub toksyn, które mogą wywołać biegunkę, wymioty, gorączkę lub inne objawy. Zawsze sprawdzaj, czy mięso jest dobrze usmażone lub upieczone, a ryby i owoce morza są świeże i nie mają nieprzyjemnego zapachu. Jeśli masz wątpliwości, lepiej zrezygnuj z dania.

Unikaj również jedzenia owoców i warzyw, które nie zostały umyte lub obrane. Te produkty mogą być skażone pestycydami, chemikaliami lub brudem, które mogą podrażniać układ pokarmowy lub powodować zakażenia. Zawsze myj owoce i warzywa pod bieżącą wodą lub używaj specjalnych płynów do ich dezynfekcji. Jeśli nie masz takiej możliwości, lepiej wybieraj owoce i warzywa z twardą skórką, którą można obrać nożem, np. banany, pomarańcze, awokado czy mango.

Unikaj picia nieprzegotowanej wody lub lodu. Woda z kranu lub ze źródeł naturalnych może być zanieczyszczona mikroorganizmami lub metali ciężkimi, które mogą powodować choroby takie jak dur brzuszny, cholera czy tyfus. Zawsze pij tylko butelkowaną wodę z zamkniętym nakrętką lub gotuj wodę przez co najmniej 10 minut przed spożyciem. Unikaj też lodu dodawanego do napojów, ponieważ może on być wykonany z niebezpiecznej wody.

Unikaj jedzenia ulicznego lub z podejrzanych miejsc. Jedzenie sprzedawane na ulicy lub w niskiej jakości restauracjach może być przygotowywane w niehigienicznych warunkach lub przechowywane w niewłaściwej temperaturze. Może to sprzyjać namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów lub psuciu się żywności. Zawsze wybieraj sprawdzone i renomowane miejsca do jedzenia, gdzie możesz zaobserwować sposób przygotowania i podania potraw.

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie to ważny element udanej podróży. Nie pozwól, aby problemy z jedzeniem popsuły Ci humor i uniemożliwiły Ci cieszenie się z odkrywania nowych smaków. Bądź ostrożny i rozsądny w wyborze tego, co jesz i pijesz w egzotycznych krajach. A jeśli mimo wszystko zachorujesz, nie zwlekaj z udaniem się do lekarza lub apteki po pomoc.
 

Przeczytaj również:  Chcesz zdrowo się odżywiać? Wybierz diety pudełkowe firmy Mniam Fit


Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce
 

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.

Nic w tym dziwnego. Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże i zdrowe. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na Dowóz kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit


Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo, Augustów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kłodawa, Wawrów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Tarnów, Zakopane, Kołobrzeg, Koszalin, Leszno, Ostróda, Olsztyn, Konin, Gniezno, Kostrzyn, Starachowice, Radom.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów