WIOSENNY rabat - 23% z kodem: MM23
Zamów dietę ze zniżką kod: MM23
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 4 Maja 2023
  • Wydarzenia

Na wiosenne przesilenie najlepsze będą dania dietetyczne Mniam Fit

Zmęczenie, problemy z koncentracją, rozdrażnienie, ból mięśni, a nawet zawroty głowy. Nasz organizm może reagować na zmianę pór roku na wiele sposobów. Ciało nadal tkwi w zimowym letargu, podczas gdy umysł, zainspirowany pierwszymi ciepłymi promieniami słońca, już chciałby działać na pełnych obrotach. Tu pomoże odpowiednie odżywianie.

Przesilenie wiosenne może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni, dlatego warto dowiedzieć się, jak poprzez proste zmiany w diecie, znacząco skrócić ten nieprzyjemny czas.

Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Spragnieni słońca, nerwowo wyczekujemy jego pierwszych ciepłych promieni. Jednak, gdy tylko się pojawią, dopada nas często nagłe zniechęcenie, zmęczenie, rozdrażnienie, a nawet ból. Dlaczego tak się dzieje? Przecież tak długo czekaliśmy, by energicznie wejść w nową porę roku.

W okresie przesilenia wiosennego warto zrezygnować z wszelkiego rodzaju używek – alkoholu, mocnej herbaty oraz kawy. Dobrym pomysłem jest także eliminacja produktów przetworzonych oraz zawierających biały cukier. Choć na początku z pewnością nie będzie łatwo i przyjemnie, szybko poczujemy pozytywną zmianę, zarówno w naszym wyglądzie, jak i w psychice.

Należy także pamiętać, by po zimie, która wysuszyła nasze ciała na zewnątrz i od środka, odpowiednio zadbać o właściwe nawodnienie naszego organizmu. Dietetycy zalecają regularne popijanie ciepłej wody w ciągu dnia – niewielkimi łykami, w niewielkich ilościach, ale i w niewielkich odstępach czasu.

Energia na talerzu

Przesilenie wiosenne odczuwalnie pozbawia nas sił. Wszystko przez niedobory witamin i mikroelementów, które musimy uzupełnić po zimie. Na szczęście natura przychodzi nam z pomocą. Na straganach pojawiają się soczyste nowalijki, chrupiące młode warzywa i aromatyczne zioła. Jednak, aby móc czerpać z pełni ich dobrodziejstwa, musimy wzbogacić naszą dietę w wartościowe źródła białka i tłuszczy.

Aby przejść przez przesilenie wiosenne stosunkowo łagodnie, powinniśmy wprowadzić do naszej diety ryby, chude mięso, kasze, produkty pełnoziarniste oraz nabiał. Prawdziwą bombą witaminowo-mineralną są nowalijki, czyli młode warzywa, które zdążyły już wyrosnąć po zimie. Jednak produktami, które absolutnie musimy uwzględnić w komponowaniu naszych posiłków, są kiszonki oraz nabiał zawierający dobroczynne bakterie fermentacyjne.

Wiosną musimy przede wszystkim odbudować naszą florę bakteryjną. Warto w tym celu wybrać jedynie naturalne produkty – wspomniane kiszonki, jogurt i kefir oraz sery dojrzewające.

– Wybierając sery, należy stawiać na takie, które w swoim składzie mają jedynie mleko, sól, bakterie fermentacji mlekowej i podpuszczkę mikrobiologiczną – zaleca Ewa Polińska z MSM Mońki. - Im prościej, tym lepiej.

Jak w pełni cieszyć się wiosną?

Osłabieni zimowymi infekcjami, brakiem słońca i rozleniwieniem wynikającym z krótkiego dnia, musimy odpowiednio przygotować swoje ciało i umysł do wiosny. Jednym z pierwszych kroków jest zmiana diety. W naszym menu pojawiają się nowe, świeże i odżywcze składniki, ale także my sami stajemy się bardziej odważni w próbowaniu nowych przepisów. To wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także emocje i podejście do życia.

Gdy tylko pogoda na to pozwala, wiosną coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, dlatego chętnie pakujemy nasze posiłki i ruszamy na łono natury.

Pomogą w tym diety pudełkowe marki Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz. Dzięki temu nie tylko otrzymacie pyszne, zdrowe, świeże, pełne nowalijek potrawy, ale jeszcze wszystko będzie zapakowane w estetyczne i praktyczne kartony, które można zabrać ze sobą w podróż.

Dzięki Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz codziennie, do swojego mieszkania lub miejsca pracy otrzymacie smaczne, zdrowe, ekologiczne dania na cały dzień (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację).

Mniam Fit – catering smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy Mniam Fit, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Tu nie ma mowy o tym, aby pudełkowa dieta Mniam Fit Catering Dietetyczny była niesmaczna. Kwestia smaku jest postawiona wysoko – dania mają być nie tylko zdrowe, przygotowane z najświeższych i najlepszych produktów, ale mają być również smaczne – jak w najlepszej restauracji.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o kwestie smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem dań. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta specjalnymi samochodami-chłodniami, aby wszystko dotarło pod wskazany adres świeże i smaczne.

W Mniam Fit Pudełkowym Cateringu Dietetycznym na dowóz jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze. Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. Na pewno będziecie z naszych obiadów abonamentowych zadowoleni.

Przygotowując wszystkie dania Mniam Fit Catering Dietetyczny na dowóz nie idzie na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Diety Mniam Fit Catering Dietetyczny na dowóz zamówicie szybko i łatwo tu:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com    


Mieszkasz w Warszawie lub okolicach? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Warszawie firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Fit w Warszawie


Mieszkasz w Elblągu? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Elblągu firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Elblągu
 

Mieszkasz w Gdańsku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Gdańsku firm Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Możesz teraz zamówić catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Mniam Fit w Gdańsku 


Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie


Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku


Mieszkasz w Nowym Dworze Gdańskim? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny: 

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Nowym Dworze Gdańskim


Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: Gdzie dowozimy catering Mniam Fit w PolsceMniam Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz
ul. Dąbrowskiego 33
82-300 Elbląg

Manager/obsługa klienta, tel: 516 434 701, e-mail: info@mniammniam.elblag.pl

Biuro obsługi klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00

Więcej informacji: https://mniammniam.elblag.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/MniamMniamElblag

Instagram: https://www.instagram.com/mniam_mniam_catering/


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -23%

kod: MM23

Zamów