WIOSENNY rabat - 23% z kodem: MM23
Zamów dietę ze zniżką kod: MM23
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 22 Czerwca 2023
  • Wydarzenia

Nie masz czasu na śniadanie? To błąd. Pomoże Ci Mniam Fit

Dlaczego warto jeść śniadanie? Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek dnia, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wydajność. Niestety, wiele osób pomija śniadanie lub je w pośpiechu, nie zwracając uwagi na jego jakość i ilość. Jeśli nie masz czasu przygotować i zjeść śniadanie - pomoże firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz.

Bardzo wiele osób pomija rano zjedzenie śniadania często z braku czasu. Rano pijemy tylko kawę, wodę albo sok i spieszymy do pracy, szkoły, na uczelnię. Może po drodze kupujemy coś „na szybko” w sklepie lub barze – na ciepło. Tymczasem to duży błąd, nie tylko jeśli chodzi o dobre rozpoczęcie dnia, ale również, jeśli planujemy redukcję wagi czy też chcemy po prostu dobrze się odżywiać.

Jeśli nie mamy czasu zjeść rano w domu odpowiedniego śniadania, pomoże nam w tym firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz.

Śniadanie dostarcza energii

Po nocnym poście organizm potrzebuje uzupełnić zapasy glikogenu w wątrobie i mięśniach, który jest głównym źródłem energii dla mózgu i układu nerwowego. Śniadanie zapewnia odpowiednią podaż węglowodanów złożonych, które są stopniowo uwalniane do krwiobiegu i zapobiegają spadkom cukru we krwi. Dzięki temu poprawia się koncentracja, pamięć, nastrój i zdolność do uczenia się. Osoby, które regularnie jedzą śniadanie, są mniej narażone na stres, depresję i zmęczenie.

Śniadanie reguluje apetyt

Śniadanie hamuje wydzielanie hormonu greliny, który pobudza apetyt i zachęca do jedzenia większych porcji w ciągu dnia. Śniadanie również zwiększa wydzielanie hormonu leptyny, który sygnalizuje organizmowi sytość i ogranicza nadmierne podjadanie. Osoby, które regularnie jedzą śniadanie, mają lepszą kontrolę nad swoją wagą i łatwiej utrzymują prawidłowe BMI.

Śniadanie zapobiega chorobom

Śniadanie jest okazją do dostarczenia organizmowi wielu cennych składników odżywczych, takich jak białko, błonnik, witaminy, minerały i antyoksydanty. Te składniki wspomagają pracę układu odpornościowego, trawiennego, hormonalnego i krwionośnego. Śniadanie chroni przed anemią, osteoporozą, cukrzycą typu 2, chorobami serca i nowotworami.

Jakie powinno być śniadanie?

Śniadanie powinno być zróżnicowane i zbilansowane pod względem składników odżywczych. Powinno zawierać:

  • produkty zbożowe pełnoziarniste (np. chleb razowy, płatki owsiane), które dostarczają węglowodanów złożonych i błonnika
  • produkty mleczne (np. jogurt naturalny, ser biały), które dostarczają białka i wapnia
  • produkty białkowe (np. jajka, szynka), które dostarczają białka i żelaza
  • warzywa lub owoce (np. pomidor, jabłko), które dostarczają witamin i antyoksydantów
  • orzechy lub nasiona (np. migdały, siemię lniane), które dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych i magnezu

Śniadanie powinno być spożywane w ciągu godziny od wstania z łóżka i nie powinno być pomijane lub zastępowane tylko napojem. Powinno stanowić około 25-30% zapotrzebowania energetycznego, czyli około 500-600 kcal dla osoby dorosłej.
 

Zjedź śniadanie z Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz

Nie masz czasu zjeść codziennie rano śniadania? Łapiesz w locie jakiś owoc, kawę, sok i biegniesz do pracy? Może kupujesz gotowe przekąski lub słodycze po drodze? Nie rób tego błędu!

Jeśli nie masz czasu na codzienne przygotowanie odpowiednio zbilansowanego, zdrowego i pysznego śniadania, możesz zamówić pudełkowy catering dietetyczny na dowóz firmy Mniam Fit Catering Dietetyczny.

Dzięki temu codziennie rano będzie na Ciebie czekało pyszne, zdrowe, świeże w pełni zbilansowane śniadanie – już przygotowane i gotowe do spożycia. Możesz wziąć swój catering na dowóz firmy Mniam Fit wszędzie, gdzie chcesz – do pracy, na uczelnię, na inne zajęcia. Elegancki, poręczny kartonik zawierający posiłki na cały dzień, w tym oczywiście pyszne, zdrowe śniadanie, można wygodnie zabrać ze sobą i nie tracić rano czasu w domu na przygotowywanie i zjadanie śniadania.

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz zrobi to za Was, przygotowując Wam pyszne, świeże, zdrowe, pełnowartościowe posiłki na cały dzień!

Dzięki temu zaoszczędzicie rano swój cenny czas rano, a jednocześnie będziecie mogli cieszyć się pysznym, zdrowym, świeżym śniadanie.

Jeżeli zaś macie specjalne wymogi żywieniowe i realizujecie swoje określone cele dietetyczne, możecie dopasować do swoich oczekiwań jedną z diet z naszej oferty.

Marka Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Bezpłatne porady dietetyków Mniam Fit

Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, Pudełkowego na dowóz, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.

Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo.
 

Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: Mniam Fit - gdzie dowozimy


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -23%

kod: MM23

Zamów