LATO z rabatem na diety! - 25% z kodem: LATO
Zamów dietę ze zniżką kod: LATO
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 12 Czerwca 2023

Nie tolerujesz laktozy w jedzeniu? Skorzystaj z diet pudełkowych Mniam Fit

Jeśli Wasz organizm nie toleruje laktozy w posiłkach, nie musicie się martwić co przygotować codziennie do jedzenia. Możecie zamówić specjalne diety pudełkowe na cały dzień z uwzględnieniem nietolerancji laktozy, które przygotuje dla Was firma Mniam Fit.

Czym jest nietolerancja laktozy?

Nietolerancja laktozy jest dolegliwością, która polega na niemożności trawienia laktozy, czyli cukru występującego w mleku i produktach mlecznych. Laktoza nie jest rozkładana przez enzym laktazę na cukry proste, które mogą być wchłaniane przez organizm. W efekcie laktoza zalega w jelitach i powoduje nieprzyjemne objawy, takie jak bóle brzucha, wzdęcia, gazy, biegunka czy nudności.

Nietolerancja laktozy może mieć podłoże genetyczne lub nabyte. W pierwszym przypadku jest to cecha dziedziczona po obojgu rodzicach i objawia się już od dzieciństwa. W drugim przypadku może być spowodowana uszkodzeniem błony śluzowej jelit, np. przez infekcję, zapalenie lub chorobę autoimmunologiczną. Nietolerancja laktozy nie jest tożsama z alergią na mleko krowie, która jest reakcją immunologiczną na białka mleka.
 

Co jeść z nietolerancją laktozy?

Osoby z nietolerancją laktozy powinny unikać spożywania produktów zawierających dużo laktozy, takich jak mleko słodkie, śmietana, twaróg czy lody. Nie oznacza to jednak, że muszą całkowicie rezygnować z nabiału. Niektóre produkty mleczne zawierają mało lub bardzo mało laktozy, np. mleko kwaśne, kefir, jogurt naturalny czy sery dojrzewające. Można też stosować produkty bezlaktozowe lub roślinne zamienniki mleka, np. sojowe, migdałowe czy owsiane.

Dieta osób z nietolerancją laktozy powinna być zróżnicowana i zbilansowana pod względem składników odżywczych. Należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości białka, wapnia i witaminy D, które są obecne w produktach mlecznych. Można je znaleźć również w innych źródłach, np. rybach, jajach, nasionach czy warzywach liściastych.

Nietolerancja laktozy nie jest groźną chorobą, ale może być uciążliwa i obniżać jakość życia. Dlatego warto zdiagnozować ją poprzez badania lekarskie i dostosować dietę do indywidualnej tolerancji laktozy. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych dolegliwości i cieszyć się smacznymi posiłkami.

Nie musicie już sami martwić się o to, co przygotować codziennie do jedzenia, jeśli musicie wyeliminować laktozę z posiłków Waszych lub Waszych najbliższych. Teraz możecie zamówić dietę pudełkową z posiłkami bez laktozy na cały dzień.

Poznaj dietę Mniam Fit Lactose free: dieta z ograniczeniem laktozy.

Kaloryczności dań: 1200, 1500, 1800, 2000, 2500.

Posiłki w diecie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.

Dieta Mniam Fit bez laktozy zapewnia: nabiał bez laktozy i jego roślinne zamienniki, jest dla osób, które z różnych powodów ograniczają spożycie laktozy, smaczne posiłki i szczęśliwe jelita.

Jeżeli masz nietolerancję laktozy lub problem z jej trawieniem, ta dieta jest stworzona dla ciebie. Laktoza jest często dodawana do innych produktów spożywczych. Ma to na celu poprawę smaku czy właściwości wyrobu.

Wbrew pozorom, samodzielne przygotowanie posiłków z takimi ograniczeniami jest sporym wyzwaniem. W przypadku diety bez laktozy wyłącza się z jadłospisu wiele produktów mlecznych, gdyż zawierają one laktozę.

Jednocześnie są też głównym źródłem dużych ilości wapnia, które jest budulcem kości oraz zębów. Ponadto odgrywa ono bardzo ważną rolę w organizmie przy przesyłaniu sygnałów nerwowych, pracy mięśnia sercowego, czy mięśni gładkich.

Dlatego należy przy tym zadbać o codzienne dostarczanie odpowiednich porcji wapnia. Zamów już dziś dietę bez laktozy i ciesz się codziennie zdrowymi, świeżymi i smacznymi posiłkami.
 

Tu zamówisz szybko dietę bez glutenu Mniam Fit: Dieta bez laktozy Mniam Fit


Dlaczego warto wybrać diety marki Mniam Fit?

Na rynku funkcjonuje wiele firm cateringowych, które dostarczają gotowe posiłki na cały dzień w formie pudełkowej do klientów. Jednak tylko marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami.

Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Fit rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

W swojej ofercie Mniam Fit posiada szeroką bazę diet pudełkowych, z których każdy może wybrać odpowiednią dla siebie lub zwrócić się do dietetyka o dobór diety indywidualnej.
 

Zobacz gotowe diety Mniam Fit: https://mniamfit.pl/gotowe-diety-mniam


Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście.

Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości. Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera. Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o jakość produktów oraz o kwestię smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.
 

Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny?

Wszystkie dania w formie cateringu pudełkowego przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00 w nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Nasze dania nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Gwarancja jakości. W Mniam Fit Pudełkowym Cateringu Dietetycznym jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.

Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.

Możesz także samodzielnie określić, ile posiłków na cały dzień potrzebujesz (trzy lub pięć do wyboru).


Marka PREMIUM. Nasz pudełkowy catering dietetyczny określamy jako PREMIUM. Co to oznacza? To, że przygotowując nasze dania nie idziemy na żadne kompromisy. Tylko najlepsze i najświeższe składniki i produkty, z najwyższej półki, kupowane od lokalnych dostawców, przygotowywane z olbrzymią perfekcją przez naszych profesjonalnych kucharzy. Zamawiając Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny masz pewność, że dostajesz potrawy o restauracyjnym smaku, przygotowane z najlepszych dostępnych produktów spożywczych.

Bezpłatne porady dietetyków. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Catering Dietetyczny, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń. Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

https://mniammniam.elblag.pl/zamow/#/


Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com


Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo.
 

Tu zobaczysz dokładną mapę naszych dowozów: Mniam Fit - gdzie dowozimy


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

Puk Puk! Tu rabat!

rabat -25%

kod: LATO

Zamów