Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 11 Października 2021

Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?

Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?

Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?

Na blogu firmy Mniam Mniam Catering Dietetyczny w Elblągu co jakiś czas będziemy się z Wami dzielili ważnymi informacjami nie tylko o naszych rewelacyjnych pudełkowych dietach na dowóz do domu czy biura, ale także wspomnimy o ważnych aspektach dotyczących zdrowego odżywiania. Teraz chcemy Was zachęcić do głębszego poznania co naszemu organizmowi daje witamina D.

Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?

 

Witamina D wpływa na prawidłowe funkcjonowanie niemal całego organizmu. Dostarczanie odpowiedniej ilości wpływa pozytywnie na zachowanie mocnych kości. Odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie układu mięśniowego, nerwowego, immunologicznego i sercowo-naczyniowego. Witamina D utrzymuje właściwą pracę wszystkich funkcji układu kostnego, zapobiega występowaniu krzywicy u dzieci albo osteoporozy. Ma również wpływ na ciśnienie tętnicze, zapobiega powstawaniu zakrzepów.

Gdzie znajdziemy witaminę D?

Witaminę D znajdziemy m.in. w rybach, jajach, mleku czy serze, natomiast nie jesteśmy w stanie pokryć całego jej zapotrzebowania z posiłków. Najlepsze źródło witaminy D3 to jej własna produkcja z promieni słonecznych. Wystarczy 15-20 minut dziennie przebywać na słońcu, aby dostarczyć sobie odpowiednią jej dawkę. Najlepszym momentem, kiedy dochodzi do syntezy witaminy D jest godzina pomiędzy 10.00 a 14.00.

Niestety nie jesteśmy w stanie przez cały rok dostarczać witaminy D ze słońca, ze względu na pogodę w Polsce. Ciepłe i słoneczne miesiące są tylko od maja do września, dlatego od września do kwietnia zaleca się jej suplementację.

Jak suplementować witaminę D?

Młodzież i osoby dorosłe powinny przyjmować od 800 do 2000 IU, a dzieci od 600 do 1000 IU. Niezwykle ważna jest suplementacja witaminy D dla dzieci od pierwszych dni życia, ponieważ zapewnia prawidłowy rozwój kości, mineralizację zębów i rozwój motoryczny.

Jakie są objawy niedoboru witaminy D?

Najczęstsze objawy, spowodowane niedoborem witaminy D w naszym organizmie to: bóle głowy, bóle stawów, obniżenie nastroju, problemy z koncentracją, uczucie zmęczenia, wysokie ciśnienie tętnicze. Jej niedobór podczas ciąży może spowodować nieprawidłowe rozwinięcie się płodu.

Jeśli chcemy sprawdzić stężenie witaminy D w naszym organizmie, należy wykonać badanie krwi.

O odpowiednie dawki witamin dostarczane swojemu organizmowi zadbasz zamawiając także pudełkowe diety z dowozem pod wskazany adres przez elbląską firmę Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny w Elblągu.

Dlaczego warto wykupić diety pudełkowe z dowozem marki Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny?

Mniam Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny znajduje się w Elblągu. Dlatego wszystkie dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy rozwożą dania jeszcze tej samej nocy samochodami-chłodniami – dostawy są bowiem realizowane od godz. 1.00. To oznacza, że klienci dostają rano świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo. Dania dowożone do klientów nie spędzają wielu godzin w transporcie.

Dlatego firma daje klientom gwarancję świeżości i jakości. Mniam Mniam Fit Pudełkowym Catering Dietetyczny w Elblągu jest pewny świeżości, jakości i smaku naszych dań.

Wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości produkty. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze. Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości.

Przeczytaj, dlaczego warto wybrać diety Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny?

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny na dowóz w Elblągu możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej:

Zamów diety Mniam Mniam Fit Pudełkowym Catering Dietetyczny w Elblągu

Pamiętaj, że możesz teraz zamówić również dietę jednodniową – na spróbowanie.

Jeżeli chcesz skontaktować się z naszym dietetykiem zadzwoń na numer telefonu: 517 347 015 lub wyślij pytania na adres e-mai: dietetyk.mniammniam@gmail.com

Mieszkasz w Braniewie? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Braniewie

Mieszkasz w Malborku? Możesz zamawiać najlepszy catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku firmy Mniam Mniam Fit Catering Dietetyczny:

Catering dietetyczny pudełkowy na dowóz w Malborku


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów