Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 21 Maja 2024
  • Wydarzenia

Dzień Herbaty. Dlaczego warto pić ten napój?

Herbata, będąca jednym z najstarszych i najbardziej cenionych napojów na świecie, ma swoje święto - Międzynarodowy Dzień Herbaty, obchodzony 21 maja. To doskonała okazja, aby zastanowić się nad zaletami tego wyjątkowego napoju, który jest nie tylko smaczny, ale i oferuje szereg korzyści zdrowotnych.

Historia herbaty sięga 2737 roku p.n.e., kiedy to chiński cesarz Shen Nong przypadkowo odkrył jej walory, gdy liście herbaty wpadły do jego wrzącej wody. Od tamtej pory herbata stała się nieodłącznym elementem kultury chińskiej, a z czasem rozprzestrzeniła się na cały świat. W Europie pojawiła się w XVII wieku dzięki holenderskim kupcom, a w Polsce zyskała popularność w XVIII wieku.
 

Istnieje wiele rodzajów herbaty, każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i smak.

Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i wspomagających odchudzanie. Czarna herbata, najczęściej spożywana na świecie, jest bogata w kofeinę i ma intensywny smak. Biała herbata, będąca najmniej przetworzoną, jest delikatna w smaku i bogata w antyoksydanty. Oolong to półfermentowana herbata, która łączy cechy zielonej i czarnej herbaty, a herbata ziołowa, nie zawierająca kofeiny, często stosowana jest w celach leczniczych.
 

Korzyści zdrowotne picia herbaty są liczne.

Antyoksydanty zawarte w herbacie pomagają w walce z wolnymi rodnikami i opóźniają procesy starzenia. Zielona herbata jest znana ze swoich właściwości wspomagających spalanie tłuszczu. Herbata ziołowa, taka jak mięta czy rumianek, może pomóc w łagodzeniu problemów trawiennych. Niektóre rodzaje herbaty, takie jak herbata z melisy, mają właściwości uspokajające. Ponadto, herbata jest bogata w witaminy i minerały, które mogą wspomagać układ odpornościowy.
 

Picie herbaty to również ważny element wielu kultur.

W Chinach ceremonia parzenia herbaty jest uważana za formę sztuki, a w Japonii istnieje tradycyjna ceremonia herbaciana, znana jako chanoyu. W Anglii popularne jest popołudniowe picie herbaty, znane jako afternoon tea, które często towarzyszy ciastkom i kanapkom. W Polsce herbata jest podawana tradycyjnie z cytryną i cukrem, choć coraz częściej można spotkać różnorodne warianty, takie jak herbata z miodem czy imbirem.

Międzynarodowy Dzień Herbaty to doskonała okazja, aby docenić ten niezwykły napój i jego bogatą historię. Niezależnie od tego, czy preferujesz zieloną, czarną, białą czy ziołową herbatę, każdy rodzaj oferuje unikalne korzyści zdrowotne i smakowe. Warto celebrować ten dzień, delektując się filiżanką ulubionej herbaty i dzieląc się nią z bliskimi.
 

Przeczytaj również:  Mniam Fit - Twoja dieta, Ty wybierasz

 

Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.
 

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.

 

Kompleksowa opieka dietetyczna dla klientów Mniam Mniam Fit

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Mniam rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

Dietetycy Mniam Fit posiadają do swojej dyspozycji doskonale wyposażone gabinety, w których znajdują się specjalistyczne urządzenia do pomiaru składu ciała

Diety, jakie znajdują się w ofercie marki to: dieta standardowa, dieta dla aktywnych, dieta bez glutenu, dieta bez laktozy, dieta wegetariańska i dieta wegetariańska z rybami, dieta ketogeniczna, dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701

 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit i nie zapomnij o naszym kodzie rabatowym!


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów