WIOSENNY rabat - 23% z kodem: MM23
Zamów dietę ze zniżką kod: MM23
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 7 Marca 2024

Jaki jest styl życia współczesnych Polek?


Jakie są nawyki żywieniowe Polek? Co jest elementem ich zdrowego stylu życia? Co jedzą najczęściej? Jakie jest ich największe wyzwanie? O tym wszystkim można przeczytać w najnowszym raporcie Agencji Streetcom „Styl życia współczesnych Polek” przygotowanego na podstawie badania, które agencja przeprowadziła z okazji Dnia Kobiet, w marcu 2024 roku na grupie ponad 4000 kobiet z całej Polski w wieku 24-60.

Po pierwsze – Suplementy!
Aż 78% kobiet przyjmuje regularnie przynajmniej jeden suplement. Dominuje witamina D3, którą bierze blisko ¾ kobiet, na drugim miejscu jest magnez, którym suplementuje się połowa kobiet. 42% regularnie spożywa także wit. C, a 43% zestawy witamin na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci.
 

Cicha tajemnica - Podjadanie między posiłkami 
Polki spożywają najczęściej 4 posiłki dziennie (38%) albo 3 (31%). 23% je 5 posiłków, a 6% konsumuje zaledwie 1-2 posiłki. Zdecydowana większość Polek bo aż 84% - przynała, że podjada między posiłkami Najczęściej wybierane przekąski to owoce (70%), w dalszej kolejności, choć już rzadziej, pojawiają się słone przekąski (52%), ciastka (47%), warzywa (42%), batony (42%) czy chrupkie pieczywo (42%). 
 
Jak odżywiają się Polki?
80% kobiet spożywa nabiał minimum raz dziennie. Podobnie jest z pieczywem. Trzy czwarte wybiera minimum raz dziennie warzywa oraz owoce. Dość często spożywane są makarony - od kilku razy w tygodniu do kilku razy w miesiącu. Połowa badanych spożywa mięso najczęściej kilka razy w tygodniu, a 30% nawet codziennie. Rzadziej wybierane są ryby i przetwory rybne (38% spożywa je kilka razy w tygodniu a 40% kilka razy w miesiącu). Z taką samą częstotliwością wybierane są kasze. Słodycze i wyroby cukiernicze goszczą w jadłospisie codziennie u 1/5 kobiet, a u 4 na 10 są kilka razy w tygodniu. Napoje gazowane wybierane są od kilku razy w tygodniu (23% wskazań) do kilku razy w miesiącu (27%). 14% deklaruje, że nie spożywa ich wcale.
 
Polki i badania profilaktyczne?
76% kobiet wykonuje morfologię krwi minimum raz w roku. Ponad 6 na 10 wybiera także cytologię, badanie ogólne moczu, badanie ginekologiczne. Mniej popularne, ponieważ realizowane przez około 40% kobiet są: USG piersi, narządów rodnych, oznaczanie poziomu glukozy.


Jakie napoje wybierają Polki?
Połowa Polek wypija minimum litr wody dziennie, ¼ wypija od 500-1000 ml, a pozostałe wypijają mniej niż pół litra. Drugie w kolejności co do popularności są kawa i herbata. Mniejszość płynów stanowią soki i napoje gazowane.


Aktywność fizyczna Polek
Główny wysiłek fizyczny podejmowany codziennie przez badane kobiety to spacer (trwający minimum 30 minut). Połowa kobiet twierdzi, że spaceruje codziennie, 16% robi to 4-5 dni w tygodniu i dokładnie tyle samo spaceruje przed 2-3 dni w tygodniu. Niestety, jeśli mowa o innych aktywnościach takich jak zajęcia fitness, ćwiczenia na siłowni, bieganie, jazda na rowerze czy wszelkie inne sporty, to przez większość kobiet podejmowane są one rzadziej niż raz w tygodniu. 

Polki starają się zdrowo odżywiać, ale w praktyce nie zawsze się to udaje

Z takim stwierdzeniem zgadza się 7 na 10 kobiet. 2 na 10 twierdzą, że zwracają dużą uwagę na to co jedzą (czytają składy, wybierają komponenty lepszej jakości, naturalne). Dla 1 na 10 dieta i żywienie to nie są tematy, którymi na co dzień zaprząta sobie głowę.  

W ankiecie przeprowadzonej przez Agencję Streetcom pytano także o subiektywną ocenę postrzegania swojej diety w kontekście zdrowia. Zaledwie 8% kobiet uważa, że ich dieta jest zdecydowanie zdrowa. Najczęściej wybierano odpowiedź „raczej tak” (37% wskazań) albo „trudno powiedzieć” (27% wskazań), co pokrywa się z powyższymi danymi: badane dążą do tego, aby dieta była zdrowa, ale produkty dostępne w sklepach, a także współczesny styl życia stanowią wyzwanie w utrzymaniu takiej diety przez cały czas.
Praca zawodowa zajmuje Kobietom znaczną cześć ich dnia
Ponad połowa kobiet aktywnych zawodowo pracuje na cały etat (8 godzin dziennie). Aż ¼ pracuje powyżej 8 godzin, 15% pracuje 5-7 godzin, a do 4 godzin dziennie czyli na poł etatu pracuje zaledwie 5%. 

Śniadania Polki jedzą najczęściej w domu
Ponad połowa kobiet, pracujących zawodowo, w dni robocze, spożywa śniadanie w domu, blisko 40% poza domem, a 6% nie je go w ogóle. Drugie śniadanie najczęściej pojawia się już poza domem, a obiad u 64% w domu, a u 35% poza domem. Kolacja to zdecydowanie posiłek domowy (86% wskazań), nie je go 7% kobiet. Inaczej wygląda sytuacja w dni wolne od pracy. Dominuje dom: 95% je w nim śniadanie, 77% drugie śniadanie, 84% obiad i 87% kolację. Jeśli pojawia się posiłek poza domem, to najczęściej jest to obiad. W weekendy rzadziej też jedzone jest drugie śniadanie, co prawdopodobnie wynika z możliwości zjedzenia pełniejszego, bardziej pożywnego pierwszego śniadania.

W większości Polki jedzą posiłki przygotowywane w domu

Niezależnie od tego czy jest dzień pracujący czy nie, obiad jest najczęściej posiłkiem przygotowanym w domu (samodzielnie lub przez kogoś bliskiego) – twierdzi tak 9 na 10 badanych kobiet. W dni wolne od pracy, częściej pojawia się jedzenie z restauracji/baru/stołówki (23% vs. 19% w dni robocze). W dni pracujące, kobiety częściej decydują się na posiłki kombinowane: czyli posiłek częściowo z gotowych produktów, a częściowo przygotowany w domu a także gotowe dania ze sklepu. 

W przypadku kobiet niepracujących zawodowo posiłki przygotowane wyłącznie w domu są jeszcze popularniejsze. Wskazuje na nie aż 97% kobiet.  20% często spożywa także posiłki kombinowane (domowe + kupione), a 16% dania w pełni gotowe zakupione w sklepach. Takie kobiety rzadziej też jedzą w restauracjach/barach/stołówkach (1 na 10 kobiet twierdzi, że taki obiad jest jednym z najczęstszych).
 
 

Badanie zrealizowane przez Agencję Streetcom Poland w dniach 29.02.2024 - 4.03.2024 r. techniką CAWI na grupie Polek w wieku 24-60 lat. N = 4062
 

Jeśli chcesz zmian w swoim stylu życia i odżywiania postaw na Mniam Fit!

Catering dietetyczny, pudełkowy na dowóz Mniam Fit to idealny wybór dla kobiet, które pragną zmienić swój styl życia, wygląd czy też zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale brakuje im po prostu czasu na dodatkowe godziny w kuchni.

- Jeżeli zaczynałbym od początku, na pewno postawiłabym na catering dietetyczny jaki jest właśnie „Mniam Fit”. Dziś pomaga mi utrzymać pełne zdrowie, dobre samopoczucie oraz efekty jakie osiągnęłam. Wiem jak ważne jest, aby podczas realizacji postawionych sobie celów, dostarczać organizmowi wszystkich składników odżywczych i witamin. Dlatego też osobiście kontroluję, aby mój catering i posiłki, które wychodzą z naszej kuchni były najwyższej jakości, ale również dawały przyjemność jedzenia. Ja zaufałam mojemu zespołowi, Ty też zaufaj – mówi Wioleta Stępczyńska, właścicielka marki Mniam Fit.

Jeżeli poważnie myślisz o redukcji wagi, kształtowaniu idealnej sylwetki, a jednocześnie chcesz również jeść zdrowo i smacznie - koniecznie skorzystaj z naszych rozwiązań. Zamów pudełkowy catering dietetyczny Mniam Fit oraz zacznij w końcu efektywne zmiany.

Z nami możesz stracić tylko...zbędne kilogramy!

 

Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.
 

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.
 

Przeczytaj również:  Mniam Fit – Twoja dieta, Ty wybierasz
 

Kompleksowa opieka dietetyczna dla klientów Mniam Mniam Fit

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Mniam rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

Dietetycy Mniam Fit posiadają do swojej dyspozycji doskonale wyposażone gabinety, w których znajdują się specjalistyczne urządzenia do pomiaru składu ciała

Diety, jakie znajdują się w ofercie marki to: dieta standardowa, dieta dla aktywnych, dieta bez glutenu, dieta bez laktozy, dieta wegetariańska i dieta wegetariańska z rybami, dieta ketogeniczna, dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701

 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit


Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo, Augustów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kłodawa, Wawrów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Tarnów, Zakopane, Kołobrzeg, Koszalin, Leszno, Ostróda, Olsztyn, Konin, Gniezno, Kostrzyn, Starachowice, Radom.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -23%

kod: MM23

Zamów