WIOSENNY rabat - 23% z kodem: MM23
Zamów dietę ze zniżką kod: MM23
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 22 Lutego 2024

Mniam Fit radzi. Dlaczego warto jeść zupy?

Z dietetycznego punktu widzenia, zupa dostarcza nam cennych składników odżywczych takich jak: białka, tłuszcze i węglowodany. W tradycji polskiej zupa jest zwykle pierwszym daniem obiadu, niemniej jednak często pomijanym w naszym codziennym menu. Dlaczego warto jeść zupy?

Zupa, to dobry sposób na jedzenie warzyw

W zupie znajdziemy mnóstwo pysznych i zdrowych jarzyn, o których często zapominamy w naszej codziennej diecie. Aktualne zalecenia zdrowego żywienia przedstawione w graficznej postaci talerza pokazują, że warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy. Oczywiście należy zachować właściwe proporcje - więcej warzyw niż owoców.

Warzywa, to źródło witamin, minerałów oraz błonnika, tak bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jedząc codziennie talerz zupy, dbamy o dobrą formę naszego organizmu. Ponadto każda zupa zabielona mlekiem, śmietaną czy jogurtem, to wzbogacenie posiłku w wapń i witaminę D – ważnych składników zwłaszcza dla młodych, rosnących organizmów.

Zupy dostarczają energii do nauki i zajęć sportowych

Zupy, to zdrowy zastrzyk energii tak potrzebnej do każdego aktywnego dnia w szkole przedszkolu czy pracy. Zupy dostarczają energii, która pochodzi z węglowodanów pod postacią makaronu, kaszy czy ziemniaków. Jedząc zupy jednocześnie otrzymujemy dodatkową porcję wody, której zimą zwykle pijemy zbyt mało

Woda to niezwykle ważny element naszej diety. Ciepła, pożywna zupa zaspakaja część dziennego zapotrzebowania organizmu na wodę.
 

Nie ma lepszego sposobu na rozgrzanie w zimowy dzień jak talerz gorącej zupy!

Wszyscy dobrze wiemy, że w sezonie jesienno-zimowym nie trudno o przeziębienie. Dzieje się tak za sprawą wirusów, bakterii, a także zimnej pogody, która dodatkowo osłabia nasz organizm. Bardzo ważne jest, aby w te chłodne dni zjeść gorący posiłek. Co więcej jeśli w zupie znajduje się cebula lub czosnek, dodatkowo wspieramy organizm w walce z wirusami i bakteriami.
 

Pamiętajmy o urozmaiconym doborze zup

Zdrowe nawyki żywieniowe, to nie tylko jedzenie ulubionej pomidorowej czy tradycyjnego rosołu! Każda z zup dostarcza odmiennych składników odżywczych, a urozmaicenie to podstawowa zasada, która chroni przed ich niedoborem lub nadmiarem. Co więcej szeroki repertuar zup w menu przedszkolaka czy ucznia to dodatkowy aspekt edukacyjny, który z pewnością zostanie już na całe życie.

Warto też dodać, że zupy są sycące, ale z reguły mają niską kaloryczność. To sprawia, że są idealnym posiłkiem podczas diet redukcyjnych. W okresie jesienno-zimowym zupy wspaniale rozgrzewają nasz organizm, a w sezonie letnim mogą go schładzać, jak np. chłodnik. Zupy dostarczają łatwo przyswajalnych składników odżywczych pochodzących z warzyw, mięsa i kości.

Zupy są również łatwostrawne, co czyni je odpowiednimi posiłkami dla osób po różnych operacjach i z problemami z przewodem pokarmowym.


Czy wiesz, że pyszne, zdrowe, gotowane na najlepszych, świeżych produktach zupy znajdziesz również w dietach pudełkowych marki Mniam Fit?

Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.
 

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.
 

Przeczytaj również:  Mniam Fit – Twoja dieta, Ty wybierasz
 

Kompleksowa opieka dietetyczna dla klientów Mniam Mniam Fit

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Mniam rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

Dietetycy Mniam Fit posiadają do swojej dyspozycji doskonale wyposażone gabinety, w których znajdują się specjalistyczne urządzenia do pomiaru składu ciała

Diety, jakie znajdują się w ofercie marki to: dieta standardowa, dieta dla aktywnych, dieta bez glutenu, dieta bez laktozy, dieta wegetariańska i dieta wegetariańska z rybami, dieta ketogeniczna, dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit


Zobacz do jakich miast w Polsce dostarcza posiłki firma Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz: Warszawa, Legionowo, Tychy, Poznań, Sopot, Kowale, Malbork, Orneta, Płock, Pruszków, Katowice, Łódź, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Pieniężno, Marki, Umiastów, Sosnowiec, Kutno, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Elbląski, Braniewo, Janki, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Borkowo, Pasłęk, Stegna, Konstancin-Jeziorna, Wrocław, Toruń, Gdynia, Chwaszczyno, Frombork, Sztutowo, Augustów, Bielsko-Biała, Żywiec, Wadowice, Częstochowa, Gorzów Wielkopolski, Kłodawa, Wawrów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Wałbrzych, Tarnów, Zakopane, Kołobrzeg, Koszalin, Leszno, Ostróda, Olsztyn, Konin, Gniezno, Kostrzyn, Starachowice, Radom.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -23%

kod: MM23

Zamów