LATO z rabatem na diety! - 25% z kodem: LATO
Zamów dietę ze zniżką kod: LATO
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 25 Czerwca 2024

Mniam Fit radzi. Odpowiednie nawodnienie organizmu w upalne dni

W trakcie gorących dni, odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Woda stanowi około 60% masy ciała dorosłego człowieka i około 80% masy mózgu, pełniąc niezliczone funkcje, od transportu składników odżywczych po regulację temperatury ciała.

Zalecane dzienne spożycie wody waha się między 2,7 a 3,7 litra, włączając w to płyny zawarte w pokarmach. W gorące dni, zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego, potrzeby te mogą być znacznie większe.

Utrata wody przez pot może prowadzić do odwodnienia, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, a nawet nastrój i koncentrację już przy 1% odwodnienia.

Najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia jest słuchanie własnego organizmu i picie płynów w odpowiedzi na pragnienie.

Woda jest najprostszym sposobem na uzupełnienie płynów, ale wiele napojów może być nawadniających.

Ważne jest również spożywanie zbilansowanej diety i dostarczanie elektrolitów, gdy jest to potrzebne, oraz regularne picie, jeśli spędza się dzień na gorącu. Jeśli nie wiecie, jaka będzie dla Was odpowiednio zbilansowana dieta, możecie zasięgnąć porady dietetyków firmy Mniam Fit, którzy przygotują dla Was odpowiednio zbilansowane do Waszych potrzeb diety. Te zaś kupicie, z codzienną dostawą do domu, w firmie Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na Dowóz.
 

Swoją Mniam Mniam Fit dietę dobierzesz tu: https://mniamfit.pl/oblicz-zapotrzebowanie 


Nie tylko woda może być odpowiednim wyborem do nawodnienia w upalne dni. Mleko, na przykład, może być bardziej skuteczne, ponieważ naturalnie zawiera sól i laktozę, które pomagają w absorpcji wody w przewodzie pokarmowym. Woda kokosowa również jest skuteczna, ponieważ zawiera sól, potas i węglowodany.

Odpowiednie nawodnienie jest również istotne dla zdrowia serca, pomagając sercu łatwiej pompować krew do mięśni. Zapobiega to również chorobom związanym z upałem, takim jak skurcze związane z upałem, wyczerpanie cieplne, udar cieplny i pogorszenie istniejących stanów medycznych.

Odpowiednie nawodnienie w upalne dni jest niezbędne dla utrzymania optymalnego funkcjonowania organizmu, zapobiegania chorobom związanym z upałem i utrzymania dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, aby słuchać sygnałów wysyłanych przez nasze ciała i pić płyny, kiedy czujemy pragnienie, dostosowując spożycie do indywidualnych potrzeb, środowiska i poziomu aktywności fizycznej.


 

Mniam Fit – najsmaczniejszy catering dietetyczny w Polsce

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz to, według klientów, którzy wypróbowali wiele innych tego typu propozycji najsmaczniejszy catering na dowóz, w restauracyjnym smaku, wśród tych jakie zdarzyło im się zamawiać w ramach cateringu na dowóz do domu czy miejsca pracy.
 

Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz przede wszystkim stawia na jakość naszych produktów spożywczych oraz ich smak.

Klienci Mniam Fit Catering Dietetyczny, pudełkowy na dowóz chwalą przywożone przez naszych kurierów dania nie tylko za efekt w postaci gubienia kilogramów w ramach wybranych diet. Podkreślają również niezwykły smak naszych dań i niezwykłą różnorodność potraw w ramach wykupionego pakietu.

Co ważne, nasze posiłki w formie cateringu pudełkowego nie powodują znudzenia wśród klientów, a raczej wzbudzają zachwyt smakiem i zadowolenie z ich urozmaicenia.
 

Przeczytaj również:  Mniam Fit – Twoja dieta, Ty wybierasz
 

Kompleksowa opieka dietetyczna dla klientów Mniam Mniam Fit

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz do klienta realizuje kompleksową współpracę ze swoimi klientami. Oznacza to, że wszystkie diety Mniam Mniam Fit są dobrane, niejako „szyte na miarę” wymagań, oczekiwań osoby zamawiającej. Dzięki konsultacjom dietetycznym specjaliści Mniam Mniam rozpoznają potrzeby klientów w zakresie odżywiania i dobierają najbardziej odpowiednią dietę, aby klient uzyskał jak największą korzyść ze spożywania dań dietetycznych.

Dietetycy Mniam Fit posiadają do swojej dyspozycji doskonale wyposażone gabinety, w których znajdują się specjalistyczne urządzenia do pomiaru składu ciała

Diety, jakie znajdują się w ofercie marki to: dieta standardowa, dieta dla aktywnych, dieta bez glutenu, dieta bez laktozy, dieta wegetariańska i dieta wegetariańska z rybami, dieta ketogeniczna, dieta z niskim indeksem glikemicznym.

Warto również dodać, że dla klientów Mniam Mniam Fit, którzy kupują diety tej marki, konsultacje dietetyczne, przez cały czas trwania współpracy, są bezpłatne.

W celu umówienia konsultacji zadzwoń: 517-347-015 lub 516-434-701
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Chociaż zbilansowane diety, pod potrzeby i cele klientów układają dietetycy firmy, to już samo wykonanie potraw spoczywa w rękach doskonałych kucharzy, którzy mają za sobą pracę w najbardziej renomowanych restauracjach w Warszawie i Trójmieście. Pracują w profesjonalnie wyposażonej, dużej (700 m2) kuchni, dzięki czemu mogą sprostać każdemu zamówieniu i praktycznie w każdej ilości.

Wszystkie potrawy wchodzące w skład diet Mniam Fit są gotowane jeszcze tej samej nocy, w której następuje pakowanie i dostawa. Tu żadne pudełka nie leżą wiele godzin w magazynie oczekując na wyjazd kuriera.

Posiłki muszą być bowiem nie tylko smaczne, ale również świeże. Nasze gotowe potrawy trafiają zaraz po przygotowaniu przez kucharzy do pakowania, a następnie samochodami z funkcją chłodni jadą od razu do klientów.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

Puk Puk! Tu rabat!

rabat -25%

kod: LATO

Zamów