Rabat - 25% z kodem: MNIAMFIT
Zamów dietę ze zniżką kod: MNIAMFIT
  • Nie wiesz jak zacząć - napisz do nas
Blog

Aktualności

  • 5 Czerwca 2024
  • Wydarzenia

Ta zupa nie tylko jest zdrowa ale też orzeźwiająca latem

Lato to czas, kiedy szukamy sposobów na ochłodzenie się podczas gorących dni. Jednym z tradycyjnych i smacznych rozwiązań są chłodniki, zupy spożywane na zimno, które nie tylko orzeźwiają, ale również dostarczają organizmowi wielu korzyści zdrowotnych.

Chłodniki, znane również jako zimne zupy, są popularnym daniem w wielu kulturach, szczególnie podczas ciepłych miesięcy letnich. W Polsce, chłodnik litewski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych przepisów. Ale czy chłodniki są zdrowe? Odpowiedź brzmi: tak, chłodniki mogą być nie tylko smaczne, ale i zdrowe, pod warunkiem, że są przygotowywane z odpowiednich składników.

Chłodniki, często przygotowywane na bazie kefiru lub maślanki, są bogate w błonnik i witaminy, dzięki czemu wspomagają trawienie i wzmacniają układ odpornościowy. Ponadto, ze względu na wysoką zawartość wody, przyczyniają się do lepszego nawodnienia organizmu, co jest szczególnie ważne w upalne dni.

Chłodnik litewski, przygotowywany z botwiny, czyli młodych buraczków ćwikłowych, jest niskokaloryczny i bogaty w błonnik, który wspomaga pracę jelit i może przyczyniać się do procesu odchudzania. Buraczki są również źródłem potasu, wapnia, żelaza, witamin z grupy B oraz witaminy C. Fermentowane produkty mleczne, takie jak jogurt czy kefir, dodają wartościowego białka i wapnia, a także mają korzystny wpływ na mikroflorę jelit. Rzodkiewki i ogórki, będące częścią chłodnika, dostarczają witaminy C i potasu, a także pomagają w nawodnieniu organizmu. Czosnek, często dodawany do chłodników, jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych.

Oprócz chłodnika litewskiego, istnieje wiele innych rodzajów zup chłodzących, w tym owocowe chłodniki, które mogą być doskonałym źródłem witamin i energii w upalne dni. Są one idealne dla osób, które szukają lekkich i odżywczych posiłków, które jednocześnie pomagają utrzymać odpowiednie nawodnienie.

Chłodniki są również dobrym wyborem dla osób, które chcą kontrolować swoją wagę. Dzięki dużej zawartości wody i błonnika, mogą one przyczyniać się do uczucia sytości, jednocześnie będąc niskokalorycznymi. To sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla osób na diecie lub tych, którzy chcą zdrowo się odżywiać bez rezygnacji z przyjemności jedzenia.

Podsumowując, chłodniki są nie tylko pysznym sposobem na ochłodzenie się w gorące dni, ale również zdrowym wyborem, który może wzbogacić dietę w ważne składniki odżywcze. Są one dowodem na to, że zdrowe jedzenie może być również smaczne i satysfakcjonujące. 

Chłodniki teraz często goszczą w menu opcji Mniam Obiad firmy Mniam Fit oraz w naszych zestawach diet pudełkowych Mniam Fit Catering Dietetyczny, Pudełkowy na dowóz.


Mniam Obiad za 30 zł zamówisz tu: https://mniamfit.pl/szczegoly-oferty/mniam-obiad#dieta-6
 

O Mniam Obiadach przeczytacie również tu:  Obiady Mniam Fit – to coś więcej niż zwykły posiłek


Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz – marka oferująca znany i doceniany w naszym mieście pudełkowy catering dietetyczny „premium” proponuje klientom dostarczanie do domu lub miejsc pracy również zestawy obiadowe pod nazwą „Mniam Obiad”.

„Mniam Obiad” to przygotowywany tylko z najlepszych, świeżych produktów, przez wykwalifikowane kucharki.  Zawsze z doskonałej jakości produktów oraz niezwykle smaczne, zdrowe i pożywne.
 

Mniam Fit – catering dietetyczny smaczny jak dania w restauracji

Tu nie ma mowy o tym, aby pudełkowa dieta Mniam Fit Catering Dietetyczny była niesmaczna. Kwestia smaku jest postawiona wysoko – dania mają być nie tylko zdrowe, przygotowane z najświeższych i najlepszych produktów, ale mają być również smaczne – jak w najlepszej restauracji.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Mniam Fit Pudełkowy Catering Dietetyczny jest cateringiem restauracyjnym. Oznacza to, że przygotowywane przez kucharzy dania są nie tylko odpowiednio zbilansowane i dobrane przez dietetyka, ale również cechuje je olbrzymia dbałość o kwestie smaku.

Mniam Fit Catering Dietetyczny kontroluje cały proces przygotowywania pudełkowego cateringu dietetycznego. Ponieważ firma posiada własną, profesjonalną, doskonale wyposażoną i spełniającą wszystkie wyśrubowane normy kuchnię, więc ma pełną kontrolę nad przygotowywaniem posiłków. Od ustalenia menu, zakupu świeżych i zdrowych produktów spożywczych, przygotowania posiłków, po ich pakowanie i dostarczenie do klienta. Takie możliwości zapewnia posiadanie własnej, doskonale zorganizowanej kuchni.


Dlaczego warto wybrać ofertę Mniam Pudełkowy Catering Dietetyczny?

Świeże i najwyższej jakości produkty. Wszystkie nasze dania przygotowywane są w nocy poprzedzającej dzień dostaw. Co więcej, kurierzy już rozwożą dania jeszcze tej samej nocy samochodami-chłodniami. To oznacza, że klienci dostają świeże potrawy oraz chrupiące pieczywo.

Dostawa potraw zawsze na czas. Zamawiając diety w Mniam Fit Cateringu Dietetycznym zawsze otrzymujesz swoje pyszne i dietetyczne jedzenie na czas. Nasi kurierzy dowożą do klientów dania zawsze na czas. Wozimy je do klientów samochodami z funkcją chłodni, co oznacza, że wszystkie dania docierają do klientów w domach czy miejscach pracy zawsze świeże.

Gwarancja jakości. W Mniam Fit Pudełkowym Cateringu Dietetycznym jesteśmy pewni świeżości, jakości i smaku naszych dań. Produkty wybieramy tylko najświeższe i najlepszej jakości. Gotują dla naszych klientów najlepsi, profesjonalni kucharze.


Dlatego z dumą możemy dać każdemu klientowi gwarancję jakości. To powoduje, że nie musisz kupować naszej diety pudełkowej na kilka dni. Możesz zamówić nasz dietetyczny catering pudełkowy tylko na jeden dzień, na test. Na pewno będziecie zadowoleni.


Bezpłatne porady dietetyków. Jesteście zainteresowani wyborem Mniam Fit Cateringu Dietetycznego, ale nie wiecie na jaką konkretną opcję diety się zdecydować? Nie ma żadnego problemu. Możecie skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Wam wszystkich porad dotyczących wyboru konkretnej diety odpowiedniej dla Waszych celów i zamierzeń.

Podczas korzystania z diet Mniam Fit Cateringu Dietetycznego klienci są objęci cały czas bezpłatną opieką dietetyków.
 

Jeżeli chcesz zamówić dietetyczny catering pudełkowy Mniam Fit Catering Dietetyczny możesz skorzystać z naszego wygodnego formularza zamówień na stronie internetowej.
 

Dietę pudełkową na dowóz Mniam Fit można zamówić tu:  Zamów dietę Mniam Fit


Artykuły spokrewnione

Zamów z promocją

rabat -25%

kod: MNIAMFIT

Zamów